Європа рятує економіку

15 керівників країн Європейської економічної зони проводять зустріч у Парижі, аби розробити спільний підхід до фінансової кризи.

Міністр фінансів Франції сказав, що ця зустріч слідує за планом дій з 5 пунктів, розробленим Великою сімкою, групою промислово розвинених країн.

Ця заява пролунала на тлі повідомлень, що Франція планує у понеділок запровадити порятункову схему для банків у понеділок.

Цей план схожий на план Великобританії, до якого входять рекапіталізація та гарантії позик.

У неділю міністр фінансів Португалії оголосив про запровадження державної гарантії на суму 20 мільярдів євро для банків.

Сьогодні Міжнародний валютний фонд підтримав план дій, розроблений 11 жовтня міністрами фінансів країн "великої сімки" по боротьбі з глобальною фінансовою кризою.

Міжнародний валютний і фінансовий комітети - керівна рада МВФ - "закликають до виняткової пильності, узгодженості і готовності вжити сміливих дій", - йдеться в заяві МВФ.

Директор Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан заявив, що неспокій, який "посилюється, щодо фінансової спроможності ряду найбільших фінансових інститутів США і Європи штовхає світову фінансову систему на межу системного краху". "Світова фінансова криза роздувається побоюваннями щодо банків, які обтяжені боргами", - відзначив глава МВФ і додав, що "донині багаті країни не змогли відновити до них довіру".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: