МВФ схвилювало підвищення зарплати в Україні

Голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу під час зустрічі з Володимиром Литвином висловила занепокоєння МВФ законом про підвищення соцстандартів.

Міжнародний валютний фонд стурбований ухваленням закону про підвищення соцстандартів.

Про це заявила голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу під час зустрічі зі спікером Володимиром Литвиним, повідомляє прес-служба парламенту.

Голова Місії МВФ повідомила, що Фонд "стурбований прийняттям у Верховній Раді закону про підвищення мінімальних соціальних стандартів, оскільки він серйозно ускладнить виконання Державного бюджету в Україні, а показник дефіциту бюджету значно перевищить 8%, що суперечить попереднім домовленостям з МВФ".

У зв’язку з цим спікер Литвин висловися за необхідність визначитися з тим, "як допомогти, як забезпечити виживання найбіднішим людям".

Він підкреслив, що сьогодні потрібно проводити зважену економічну політику та мати об’єктивну картину виконання бюджету поточного року, адже без цього неможливо сформувати реальний бюджет на наступний рік.

"Уряд робить неймовірні зусилля, аби утримати ситуацію, але усі пов’язані виборчою кампанією і не хочуть говорити непопулярні речі", - сказав він.

Литвин висловив сподівання, що Кабмін і МВФ, незважаючи на непросту економічну ситуацію, дійдуть згоди у питанні продовження співпраці Фонду з Україною.

Як повідомлялося, Верховна рада 20 жовтня підвищила мінімальні зарплати й прожитковий мінімум. Законопроект про підвищення соціальних стандартів члена фракції Блоку Литвина Олега Зарубінського парламент підтримав у другому читанні.

Відповідне рішення підтримали 254 депутати з 439 зареєстрованих у залі: 172 голоси – Партія регіонів, 33 – НУ-НС, 27 – КПУ, 19 голосів – Блок Литвина і 3 позафракційні депутати. БЮТ за даний законопроект не голосував.

Даним законопроект пропонує встановити прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 листопада 2009 р – 701 грн, з 1 січня 2010 р – 825 грн, з 1 квітня – 839 грн, з 1 липня - 843 грн, з 1 жовтня – 861 грн, з 1 грудня - 875 грн.

Документ також передбачає встановлення такого розміру мінімальної заробітної плати:

з 1 листопада 2009 р – 744 грн, з 1 січня 2010 р - 869 грн, з 1 квітня - 884 грн, з 1 липня - 888 грн, з 1 жовтня – 907 грн, з 1 грудня – 922 грн.

Читайте також:

Мінфін: підвищення зарплати призведе до закриття шкіл і медпунктів

В Україні підвищено мінімальні зарплати й прожитковий мінімум

В Україні офіційно один з найнижчих рівнів безробіття у світі

В Україні на кожне робоче місце претендують 9 безробітних 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: