МВФ: Світова фінансова система зазнає найбільших труднощів

Доповідь МВФ з питань світової фінансової стабільності виходить раз на два роки.

Світова фінансова система зараз зазнає найбільших труднощів з початку світової економічної кризи в 2008 році. Про це йдеться в оприлюдненій сьогодні доповіді Міжнародного валютного фонду.

Автори документа закликають прийняти термінових заходів для зміцнення банківської системи і підкреслюють особливу слабкість деяких європейських банків.

Доповідь МВФ з питань світової фінансової стабільності виходить раз на два роки.

У вівторок МВФ знизив очікувані показники економічного зростання в Європі, США та Японії. Також МВФ спрогнозував зростання ВВП України в 2011 р. на рівні 4,7%, що на 0,2 процентних пункту вище, ніж у квітневому прогнозі.

Раніше глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард виступила із закликом вжити необхідних заходів для боротьби з факторами, що загрожують зростанню світової економіки. Також вона заявила, що цей показник сповільнюється.

Глава МВФ підкреслила, що пріоритетом мають стати реформи фінансового сектора. За її словами, лідерам єврозони слід "боротися з фінансовими проблемами за допомогою фінансової консолідації", а також забезпечити правильну капіталізацію всім банкам.

За даними Єврокомісії, до кінця 2011 р. зростання економіки зони євро практично зупиниться на тлі уповільнення відновлення світової економіки і скорочення споживання та інвестицій домогосподарствами. Річне зростання складе 1,6%, як і очікувалося раніше.

Ця оцінка збігається з оцінками Європейського Центробанку (ЄЦБ), аналітики якого чекають, що показник складе 1,4-1,8%.

Нагадаємо, 30 серпня міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Ratings Services (S&P) заявило, що економіка єврозони уникне повторної рецесії, хоча гальмування економічного зростання в регіоні підвищує ймовірність негативного сценарію. Разом з тим в S&P зазначали, що темпи економічного зростання в єврозоні будуть залежати від рівня внутрішнього споживчого попиту, на який, серед іншого, впливає високий рівень безробіття.

Рейтингове агентство скоротило свій прогноз щодо економічного зростання зони євро до 1,7% у 2011р. і до 1,5% - у 2012р. проти 1,9% і 1,8% зростання, що прогнозувалося в липні ц.р.

Нагадаємо, в II кварталі 2011р. зростання ВВП єврозони склало всього 0,2% щодо попереднього кварталу, тоді як в I кварталі ц.р. зростання показника склало 0,8%.

Раніше Міжнародний валютний фонд (МВФ) знизив прогноз зростання економік США і єврозони і закликав монетарні влади регіонів бути готовими до дій з пом'якшення монетарної політики. Повідомлялося, що економіка єврозони виросте цьогоріч на 1,9%, що нижче за попередню оцінку в 2,0%. У 2012 році економіка зони обігу єдиної валюти розшириться на 1,4%, що також менше за попередній прогноз на 1,7%.

Читайте також:

Світова економіка вступила в нову небезпечну фазу

МВФ підвищив прогноз українського ВВП

МВФ: Зростання світової економіки сповільнюється

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: