МВФ: Україна може сама вийти з кризи

МВФ впевнений, що фінансування України Фондом справи не вирішить, якщо її влада нічого не буде робити. МВФ - лікар, а не поліцейський, вважають його керманичі.

Україна зможе перебороти кризу, самостійно вживаючи основну частину зусиль.

А Міжнародний валютний фонд своїми грошима може надати лише допомогу в цьому процесі, заявив директор МВФ Домінік Стросс-Кан у Ялті.

"В Україні багато чого треба зробити і можна зробити. Питання не в грошах, які ми можемо надати, питання в тому, що велика частина зусиль має прийматися усередині країни", - сказав він.

За його словами, Україні необхідно вирішити фіскальні проблеми, впоратися з внутрішнім розбалансуванням, побудувати більш серйозне управління.

Стросс-Кан підкреслив, що одержання грошей ще не вирішує всі питання. За його словами, незалежно від того, скільки кредитів одержить Україна, бездіяльність ризикує залишити країну у не переформатованому майбутньому.
"А, збільшивши борг, ви опиняєтесь ще в гіршому стані", - додав глава МВФ.

У свою чергу він ще раз підкреслив готовність МВФ проводити більш гнучку політику щодо України й інших країн, що постраждали від кризи. За його словами, вона вже приносить свої плоди.

"Ми теж адаптуємося до кризи, тому що проблеми не тільки економічної природи. Криза вплинула на багато аспектів життя, і її наслідки можуть бути зовсім руйнівними, тому що економічні проблеми можуть доповнитися соціальними", - підкреслив Стросс-Кан.

Він додав, що МВФ допомагає уникнути подібних конфліктів.

"Але країна має розуміти, що це їхня програма (дій). Ми виступаємо як доктор, а не як поліцейський", - сказав глава Фонду.

Як повідомлялося, Голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу відзначає позитивні сторони боротьби України з кризою.

Про це вона сказала, виступаючи на саміті "Ялтинська економічна стратегія" в п’ятницю.

"Україна проходить через глибоку кризу. Існує багато проблем, з якими Україні потрібно боротися, Україну є за що критикувати", - сказала вона.

Водночас, за її словами, "існують позитивні речі".

Читайте також:

Голові місії МВФ вже сниться Україна з її кризою

Україна повністю подолає кризу за три роки

Мінекономіки: Україна впевнено долає кризу

Експерт: криза в Україні завершиться влітку наступного року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: