МВФ: Україна законом про підвищення соцстандартів порушує свої зобов'язання

Голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу заявила, що закон про підвищення соцстандартів, підписаний Ющенком, порушує зобов'язання перед МВФ.

Нинішній проект держбюджету-2010 і підписання президентом закону про підвищення соцстандартів порушують зобов'язання Києва перед МВФ.

Про це заявила голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу в інтерв'ю IMF Survey online.

"Новий бюджет і закон про соціальні стандарти загрожують досягнутим не так давно завоюванням: вони не можуть бути профінансовані без високої інфляції або безробіття", - сказала вона.

За оцінками Пазарбазіолу, закон про підвищення соцстандартів вимагає в 2010 році додаткових витрат у розмірі 7% ВВП, і навіть у разі прийняття запропонованих президентом Ющенком поправок - 2,5% ВВП.

Вона додала, що МВФ оцінює дефіцит в урядовому проекті держбюджету-2010 у 8% ВВП, що значно перевищує попередні домовленості (3-4% ВВП).

Крім того, Пазарбазіолу назвала відсутність консенсусу серед української влади ключовою проблемою успішного впровадження економічної програми в рамках співробітництва України з МВФ.

"Щоб будь-яка економічна програма була успішною, має бути мінімальний рівень консенсусу", - сказала вона.

Пазарбазіолу зазначила, що рік тому під час ухвалення рішення про початок співпраці з МВФ в Україні був широкий консенсус з приводу політики, що був сформований усіма гілками влади, громадянським суспільством, і навіть опозицією.

"Але тиск політичних подій означає, що консенсус сьогодні набагато важче досягти. Без цього прогрес зупиниться, відновлення може бути піддане ризику і люди можуть втратити віру в здатність влади поліпшити економіку", - констатувала глава місії.

Нагадаємо, Україна стоїть на порозі конфлікту з Міжнародним валютним фондом, і спекулянти вже почали робити ставки на обвал національної валюти.

Експерти зазначають, що після того, як на минулому тижні президент Віктор Ющенко підписав закон, який підвищує мінімальний рівень заробітної плати на 20%, МВФ може зупинити виплати.

Читайте також:

Європа прогнозує обвал української валюти

Гривня падає через епідемію свинячого грипу в Україні

Ющенко збільшить пенсії за рахунок боргів

Євросоюз надасть Україні 500 млн євро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: