МВФ виділить Португалії 26 мільярдів євро

Міжнародний валютний фонд виділить на порятунок економіки Португалії 26 мільярдів євро.

МВФ схвалив надання Португалії кредиту у розмірі 26 мільярдів євро, а перший транш у розмірі 6,1 мільярдів євро буде наданий європейській державі негайно.

Кошти, що "виділяються, призначені для того, щоб дати Португалії можливість зітхнути, поки влада країни втілює в життя кроки по відновленню економіки", - говориться в заяві МВФ.

Обтяжена боргами і проблемами банківської системи Португалія на початку квітня звернулася за фінпідтримкою до ЄС і МВФ. Євросоюз 17 травня прийняв пакет порятунку країни загальним об'ємом у 78 мільярдів євро. Тепер її повинен схвалити ЄЦБ.

Варто відмітити, що Португалія стала третьою країною єврозони, яка постраждала від глобальної кризи, і через боргові проблеми і проблеми фінансового ринку звернулася за зовнішньою підтримкою.

Першою була Греція - в середині 2010 року країни єврозони і МВФ домовилися врятувати її від дефолту кредитами на суму 110 мільярдів євро. Проте за минулий рік, боргова ситуація в Греції, незважаючи на зовнішню допомогу, не покращала і нині не виключається прийняття додаткового плану підтримки країни.

Другою була Ірландія, що головним чином страждає від проблем банківського сектора. У кінці 2010 року для неї був схвалений пакет допомоги об'ємом до 85 мільярдів євро (17,5 мільярда з цієї суми - засобу самої Ірландії).

Читайте також:

ЄС виділить на порятунок економіки Португалії 80 млрд євро

Греції та Ірландії загрожує дефолт

Банкрутство Греції буде мати "ефект доміно"

Греція спростувала чутки про можливий вихід з єврозони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: