МВФ відмовить Україні у черговому кредиті

Однією з основних причин можливої відмови є те, що МВФ фактично впевнений, що в держбюджеті України на 2010 рік закладено істотно занижений дефіцит.

На сьогоднішній день велика вірогідність того, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) може відмовити Україні у початку реалізації нової програми співпраці найближчим часом. Таким чином, Україна ризикує не отримати кредит у 19 млрд доларів, надання якого передбачене програмою.

Про це агентству УНІАН повідомило джерело, детально поінформоване про хід переговорів України і МВФ.

"Сьогодні вірогідність того, що МВФ відмовить Україні у продовженні співпраці за новою програмою, становить 9 до 1", - сказало джерело.

За його словами, однією з основних причин можливої відмови є те, що МВФ фактично впевнений, що в держбюджеті України на 2010 рік закладено істотно занижений дефіцит.

"У МВФ розкусили, що реальний дефіцит в Україні за підсумком року буде не 5,3% ВВП, як прийняли, а близько 14%. Крім того, в МВФ не бачать від України вирішення проблем "Нафтогазу", намірів реформувати систему пенсійного забезпечення і підвищення ціни на газ для населення. Сьогодні, враховуючи плани провести місцеві вибори восени, на реформування пенсійної системи і підвищення ціни ніхто не піде", - сказав співбесідник агентства.

При цьому він зазначив, що навряд чи ситуацію може змінити позиція Росії, яка заявила про підтримку продовження співпраці, оскільки чинить опір її продовженню в обставинах, що склалися, керівництво європейського департаменту МВФ.

"Позиція Росії, звичайно, важлива, проте наприкінці минулого року Росія також фактично підтримувала надання Україні чергового траншу кредиту, проте ситуацію переламати не вдалося. Позиція євродепартаменту виявилася сильнішою", - зазначив співбесідник агентства.

Як повідомлялося, уряд України веде переговори з МВФ про початок нової програми співпраці, що передбачає виділення кредиту в розмірі до 19 млрд доларів на 2,5 роки. Проте процес переговорів затягується, бо МВФ сумнівається у здатності влади України забезпечити виконання плану із збору доходів до держбюджету.

Читайте також:

Опозиція закликала МВФ не давати Україні грошей

МВФ не вірить уряду Азарова

МВФ відзначив "значний прогрес" у переговорах з Україною

Україна та МВФ домовилися про кредит у 19 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: