МВФ остаточно відмовив Україні в кредиті до виборів президента

Фонд готовий повернутися до співпраці з Україною лише тоді, коли основні політичні гравці досягнуть консенсусу.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) вирішив відмовити Україні у виділенні четвертого траншу кредиту stand by у розмірі 3,5 млрд доларів до завершення президентських виборів через незадоволення нездатністю українських політиків узяти під контроль бюджет, пише впливове американське видання "The New York Times".

Як повідомляє видання, офіційний представник МВФ 10 грудня повідомив про готовність Фонду повернутися до співпраці за програмою у будь-який момент, коли основні політичні гравці досягнуть консенсусу.

"Без консенсусу реально дуже важко рухатися", - цитує газета слова працівника Фонду, який просив зберегти анонімність у зв'язку з делікатністю ситуації.

The New York Times відзначає, що, незважаючи на зростання дефіциту, президент Віктор Ющенко і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко намагаються в останні тижні перевершити один одного у нових витратах. При цьому останньою краплею для МВФ стало рішення президента підписати закон про підвищення соціальних стандартів, який, за оцінкою глави місії Фонду в Україні Джейли Пазарбазіоглу, вимагає збільшення витрат на 2,5% ВВП.

У той самий час напередодні віце-прем'єр Григорій Немиря, коментуючи проведені на цьому тижні переговори у Вашингтоні з МВФ, повідомив, що в України залишаються шанси отримати четвертий транш до кінця 2009 року. За його словами, уряд і Нацбанк передали Фонду узгоджений проект меморандуму, сподіваючись, що МВФ не вимагатиме під цим офіційним документом підпису президента.

Нагадаємо, Україна з 2008 року отримала вже три транши допомоги МВФ на загальну суму 12 млрд доларів. Після підписання президентом Віктором Ющенком закону про підвищення соціальних стандартів 30 жовтня директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан заявив, що Фонд продовжить співпрацю з Україною тільки після завершення президентських виборів, які заплановані на січень 2010 року.

Читайте також:

Уряд послав МВФ листа без підпису президента

Уряд спробував вмовити МВФ дати грошей Україні

Західні ЗМІ: Ющенко зашкодив Тимошенко ціною кредиту МВФ

Президент, уряд і Нацбанк не змогли домовитися заради кредиту МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: