МВФ відмовився надати Україні екстрену допомогу

МВФ обґрунтував відмову тим, що українська влада не виконує узяті на себе зобов'язання у рамках узгодженої з фондом програми.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) відхилив прохання України про додаткове фінансування в обсязі 2 млрд доларів. Про це повідомив радник прем'єр-міністра Юлії Тимошенко Олександр Гінзбург газеті Financial Times.

МВФ обґрунтував відмову тим, що українська влада не виконує узяті на себе зобов'язання у рамках узгодженої з фондом програми, а керівники країни знаходяться у відкритій конфронтації напередодні запланованих на 17 січня президентських виборів.

З цієї ж причини МВФ раніше відмовився виділяти Україні четвертий транш на 3,8 млрд доларів у рамках 16,4-мільярдної програми допомоги, по якій Україна вже отримала 13,5 млрд дол.

Нагадаємо, Україна запросила екстрену допомогу МВФ у розмірі 2 мільярдів доларів "для ослаблення надзвичайно складної ситуації" з погашенням зовнішнього державного бюджету.

За словами віце-прем'єр-міністра Григорія Немирі, що проводив переговори про виділення грошей, "очікування не є можливим варіантом. Ціна бездіяльності перевищує ціну дії". За його словами, наступні три місяці будуть вирішальними для України, а збільшення ризику дестабілізації ситуації є смертельною помилкою. Проте він відмовився відповісти на питання, чи призведе відмова МВФ у наданні кредиту до дефолту по боргах України.

23 грудня також стало відомо, що МВФ остаточно відмовив Україні у виділенні четвертого траншу кредиту до президентських виборів. У МВФ неодноразово заявляли, що незадоволені політичною ситуацією в Україні і чекають на консолідовану позицію влади щодо реалізації антикризових дій.

Читайте також:

МВФ дозволив Тимошенко затикати дірки в бюджеті резервами НБУ

Тимошенко: МВФ дасть Україні гроші не в кредит

Офіційно: Україна не отримає гроші МВФ до Нового року

Гриценко вважає, що уряд посадив Україну на голку МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: