МВФ відзначив  зростання ризиків у банківській сфері

Загальний обсяг списань світових банків з 2007 року складе 2,2 трлн. доларів, при цьому три чверті списань вже були реалізовані на середину 2010 року.

Ризики в банківській сфері збільшилися в останні шість місяців і уряди повинні бути готові до рекапіталізації або реструктуризації деяких фінансових інститутів на тлі "неминучого тиску в плані фінансування".

Таку думку висловлюють експерти Міжнародного валютного фонду, повідомляє Bloomberg.

Згідно із прогнозом МВФ, загальний обсяг списань світових банків з 2007 року складе 2,2 трлн. доларів, при цьому три чверті списань вже були реалізовані на середину 2010 року.

У квітні фонд прогнозував загальний обсяг списань в 2,3 трлн. доларів.

Незважаючи на поліпшення прогнозу, МВФ відзначає, що довіра у фінансовій галузі повністю не відновилася після боргової кризи в єврозоні, що підкреслює значну схильність банку до ризиків, пов'язаних з суверенними облігаціями.

"Питання залучення фінансування, можливо, є основною проблемою, з якою нині стикаються банки у всіх регіонах. Однак найбільш серйозною є така проблема в Європі", - відзначає директор департаменту МВФ із монетарної політики та ринків капіталу Жозе Віньялс.

Банкам доведеться рефінансувати боргові зобов'язання на суму понад 4 трлн. доларів у наступні два роки, у зв'язку з чим пріоритетом є підтримка найбільш слабких фінансових інститутів, необхідна, щоб допомогти фінансовим ринкам повернутися до норми, ідеться у повідомленні МВФ.

"Переконливі дії" європейських регуляторів у відповідь на боргову кризу в регіоні, спровоковану ситуацією в Греції, а також публікація результатів стрес-тестів банків дозволили полегшити завдання залучення фінансування урядами і банками, відзначають експерти фонду.

Нагадаємо, раніше директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан заявив, що уряди країн світу ризикують покласти початок "валютним війнам", якщо спробують використовувати валютні курси як інструмент вирішення національних проблем

Читайте також:

Українські банки підвищують тарифи на свої послуги

Уряд може витратити на спасіння банків 30 мільярдів

Українцям дозволять виводити валюту за кордон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: