На вимогу МВФ з українців братимуть пеню за несплату компослуг

За словами міністра ЖКХ, в Україні нерегулярно розраховуються за надані житлово-комунальні послуги близько 10% громадян.

Основним нововведенням Житлового кодексу, проект якого в другому читанні Рада повинна розглянути 2 грудня, стане відновлення практики нарахування пені за несплату житлово-комунальних послуг.

При чому, відновлення штрафних санкцій викликане зовсім не регулярною виплатою зарплат в країні, а вимогами МВФ, заявив міністр ЖКГ Юрій Хіврич.

За словами міністра, в Україні нерегулярно розраховуються за надані житлово-комунальні послуги близько 10% громадян.

З них 5% складають бідні верстви населення, реально не мають можливості заплатити, а решта 5% - люди забезпечені, але не оплачують "комуналку".

Треба сказати, що МінЖКГ перестрахувалося від можливих політичних чинників.

Так, якщо народні обранці з якихось причин відхилять норму про відновлення практики нарахування пені, в парламенті зареєстровано дублюючий це положення законопроект.

Міністр також повідомив, що підпорядковане йому відомство розглядає такі варіанти стимулювання до добросовісної оплаті комунальних послуг, як обмеження подачі недбайливому мешканцеві електроенергії, холодної води, відключення каналізації, примусовий опис судовими приставами майна і навіть позбавлення квартири.

Проте Хіврич не зміг уточнити, чи існують сьогодні відповідні законодавчі механізми.

Крім того, проект Житлового кодексу передбачає автоматичне створення в новобудовах Об'єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які замінять звичні ЖЕКи.

При цьому, якщо з якоїсь причини в новобудові не буде створено ОСББ, такий будинок просто не буде підключений до інженерних мереж забезпечення - за нормами Житлового кодексу ЖЕКи не будуть брати на свій баланс новобудови.

Нагадаємо, що до 1996 року пеня нараховувалося в розмірі 0,01% за 1 день прострочення, але не більше ніж сама заборгованість.

Читайте також:

Новий Житловий кодекс: українців примусово виселятимуть з квартир

Україні загрожує нова криза через зростання боргів

МВФ вимагає від України почати пенсійну реформу і підвищити ціни на газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: