МВФ вимагає від України підняти ціни на газ та провести пенсійну реформу

Міжнародний валютний фонд, як і раніше. ставить низку вимог до уряду України для отримання чергового траншу кредиту: підвищення цін на газ, проведення пенсійної та податкової реформи.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) готовий відновити кредитне співробітництво з Україною при виконанні владою країни низки умов, серед яких - підвищення внутрішніх цін на газ і проведення пенсійної реформи, повідомили в Міністерстві фінансів.

"Щодо умов, які висунув МВФ для відновлення кредитної програми: утримання дефіциту сектору загальнодержавного управління на певному рівні, підвищення цін і тарифів на газ, проведення податкової та пенсійної реформ", - вказується в повідомленні Мінфіну.

Згідно з повідомленням, за підсумками переговорів між урядом України і МВФ узгоджені остаточні редакції проектів листа про наміри, меморандуму про економічну і фінансову політику, технічного меморандуму.

"Це (погодження документів) є передумовою для затвердження програми stand-by та продовження співпраці з МФВ в рамках вказаної програми. Засідання Ради директорів МВФ очікується в кінці липня поточного року", - повідомили в Мінфіні.

Мінфін також відзначає, що загальна сума нової кредитної програми з МВФ планується на рівні SDR10 мільярдів (14,9 мільярда доларів за поточним курсом SDR/долар. Термін вибірки коштів - 29 місяців, траншами за результатами перегляду програми (при дотриманні критеріїв ефективності та структурних маяків ). Очікувана ставка по кредитних коштів буде плаваючою ("плюс" маржа Фонду).

"Кошти МВФ можуть бути направлені до Національного банку України для підтримки на належному рівні золотовалютних резервів або на рахунки Держказначейства з обов'язковим виконанням умови про їх використання лише для врегулювання питань погашення зовнішньої заборгованості уряду", - наголошується в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що для отримання чергового траншу МВФ Верховна рада повинна встигнути до кінця липня ухвалити Податковий і Бюджетний кодекси, посилити повноваження Нацбанку і скоротити дефіцит державних фінансів на 4% від ВВП.

3 липня уряд повідомив, що після тривалих переговорів Україна та Міжнародний валютний фонд узгодили програму співпраці на наступні 2,5 роки, яка передбачає виділення чергового кредиту Україні в розмірі 14,9 мільярда доларів.

Читайте також:

МВФ готовий відновити кредитування України після виконання певних вимог

Азаров домовився з МВФ про кредит в 15 млрд доларів

Янукович умовив МВФ виділити гроші Азарову

АП: для Україні важливий сам факт продовження співпраці з МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: