МВФ вирішив, що Україна може витрачати гроші без його дозволу

У МВФ кажуть, що керівництво України може узгодити виділення уряду коштів із золотовалютних резервів НБУ.

Керівництво України може прийняти рішення про переведення уряду частини раніше отриманого Нацбанком кредиту Міжнародного валютного фонду (МВФ). Про це заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр.

"З погляду МВФ пасиви (зобов'язання) країни - це відповідальність самої країни-учасниці, а не окремого органу чи організації. Керівництво країни може прийняти рішення надати, перевести або розмістити такі пасиви серед різних внутрішніх організацій або органів", - зазначив Альєр.

"Будь-які рішення щодо такого переведення або розподілу є виключно рішенням керівництва України", - додав він.

Нагадаємо, 20 січня Мінфін звинуватив НБУ у відмові виконувати узгоджені з МВФ домовленості про передачу уряду 2 млрд доларів із золотовалютних резервів, раніше отриманих у рамках кредиту Фонду.

"Це рішення (про виділення коштів із золотовалютних резервів – ред.) було ухвалене, воно було схвалене Радою директорів МВФ, доведене до Мінфіну, до Нацбанку. Тим часом, воно не виконане Національним банком на жодну копійку", - поскажився глава Мінфіну Ігор Уманський.

У відповідь керівник групи радників голови НБУ Валерій Литвицький заявив, що для передачі уряду частини коштів МВФ потрібне рішення Фонду. "МВФ не відкликав кредит у Нацбанку, щоб перенаправити його уряду. Без ухвалення такого рішення Фондом, ми не можемо передати валюту Кабміну", - сказав банкір.

Читайте також:

Нацбанк віддасть гроші МВФ уряду тільки за згодою фонду

Нацбанк відмовив уряду у грошах для розрахунків за російський газ

Україна розрахувалася з Москвою за газ золотом

Експерти: новому президенту доведеться друкувати гроші

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: