МВФ виступає за введення нових податків для великих банків

Фонд пропонує більшити податок на банківський прибуток і зарплати банківським службовцям. Окрім банків, подібними зборами пропонується обкласти страхові компанії, хеджеві фонди та інші фінансові інститути.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) запропонував країнам "великої двадцятки" (G20) ввести два додаткові податки на найбільші банки.

Відповідний документ був переданий главам держав G20 напередодні увечері. Рекомендації фонду опинилися у розпорядженні ВВС.

Згідно проекту, банки та інші фінансові інститути платитимуть фіксований податок. Він піде до фонду взаємодопомоги, з якого планується покривати збитки банків у разі світової фінансової кризи. Розмір цього фонду складе від 2% до 4% від ВВП тієї або іншої держави.

Крім того, МВФ пропонує збільшити податок на банківський прибуток і зарплати банківським службовцям. Окрім банків, подібними зборами пропонується обкласти страхові компанії, хеджеві фонди та інші фінансові інститути.

Нагадаємо, за підсумками саміту G20 в Лондоні, який пройшов в квітні 2009 р., було вирішено, що у разі повторення кризи не слід використовувати гроші платників податків для порятунку банків від банкрутства.

Проте жодна держава "двадцятки" ще не ввела податки на банки для формування фонду допомоги кредитним організаціям. Деякі країни, наприклад Канада, взагалі виступають проти нових податків на банки.

Читайте також:

За непогашений борг братимуть податок

Податківці планують відмінити банківську таємницю

У Мінфіні пропонують підвищити ПДВ до 25%
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: