МВФ виступив за скасування розтермінування оплати за комуналку - ЗМІ

Дата публікації
МВФ виступив за скасування розтермінування оплати за комуналку - ЗМІ

УНІАН

МВФ вимагає до 1 квітня 2017 року скасувати норму, за якою домогосподарства, що не отримують субсидій, могли здійснювати оплату за опалення протягом 12 місяців. 

МВФ виступає за скасування можливості громадянам, які не отримують житлові субсидії, розтерміновувати оплату за житлово-комунальні послуги.

Про це йдеться у проекті меморандуму України та МВФ, - пише "Економічна правда".

Так, МВФ вимагає до 1 квітня 2017 року скасувати норму, за якою домогосподарства, що не отримують субсидій, могли здійснювати оплату за опалення протягом 12 місяців (на виплат). Цей пункт досі залишається неузгодженим.

МВФ також вимагав знизити норми споживання з 5,5 до 4,5 кубометра на 1 кв. метр для індивідуального опалення та з 65 до 51 кВт/г на 1 кв. метр електроенергії, що використовується для індивідуального опалення. Цей пункт Україна частково виконала. Зокрема, переглянуто соціальні нормативи використання газу для індивідуального опалення: з 5,5 кубометра до 5,0 кубометра на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період.

Також переглянуто нормативи використання електроенергії для індивідуального опалення: з 65 кВт/г до 51 кВт/г на 1 кв. метр опалювальної площі.

Нагадаємо, що Кабмін дозволив українцям розтерміновувати оплату за компослуги 19 жовтня. Споживач може отримати розтермінування і в місяць звернення повинен сплатити 50% рахунку, а іншу частину необхідно оплатити рівномірно протягом квітня-вересня наступного року, до початку наступного опалювального сезону.

Наступна публікація