МВФ висунув Україні жорсткі вимоги в обмін на кредит

МВФ уточнив вимоги до української сторони, які та має виконати, щоб продовжити співпрацю з фондом

Одночасно із затвердженням виділення Україні третього траншу стабілізаційного кредиту на 3,3 млрд доларів, рада директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) висунула більш жорсткі умови щодо його використання.

З виділених МВФ коштів третього траншу кредиту уряд України вже вирішив направити 1,9 млрд доларів на погашення своєї зовнішньої заборгованості.

У той же час МВФ уточнив вимоги до української сторони, які та має виконати, щоб продовжити співпрацю з фондом.

Так, уряд погодився до кінця року підвищити тарифи на газ для домогосподарств і теплокомуненерго на 20%, ввести пеню за несплату житлово-комунальних послуг, скоротити дефіцит сектору держуправління до кінця року на 0,6% номінального ВВП і утримати дефіцит на рівні не вище 6%.

Однією з умов, яку погодилися виконати в українському уряді, є забезпечення в 2010 році дефіциту сектору держуправління не більше 4% номінального ВВП. Це, за попередніми розрахунками, 42,2 млрд гривень.

У попередньому тексті меморандуму прогнозне значення дефіциту було зазначено на більш низькому рівні - 1,9%.

У Мінфіні відзначають, що підвищення межі цілком виправдано через невщухаючу кризу.

За оцінками МВФ, зростання реального ВВП України в 2010 році складе всього 3%, і то завдяки ефекту бази порівняння (у 2009 році очікується падіння на 12%), у той час як доходи бюджету істотно скоротяться, а витрати зростуть.

В Кабміні вже підрахували, що через кризу надходження до скарбниці 2010 року знизяться на 22 млрд гривень.

Нагадаємо, Рада директорів МВФ 29 липня ухвалила рішення виділити Україні 3,3 мільярда доларів чергового, третього траншу кредиту, загальний розмір якого становить 16,4 мільярда доларів.

Загальна сума виділених Україні на даний момент траншів за програмою stand-by склала 10,9 млрд доларів.

Планується, що четвертий транш у розмірі близько 3,84 млрд доларів буде виділений Україні у випадку успішного завершення третього перегляду програми співпраці з МВФ у листопаді 2009 року.

Щоб одержати четвертий транш, Україні необхідно буде ухвалити поправки до закону "Про відновлення платоспроможності боржника або оголошення його банкрутом", які б полегшили можливості досудової санації та знизили рівень надмірних зобов'язань.

Крім того, з кінця вересня має бути розпочата публікація детальної інформації про банки, зокрема, якість активів і зобов'язань, власників.

Читайте також:

МВФ дасть Україні наступний транш кредиту на 2 місяці раніше

МВФ дав Україні третій транш кредиту - 3,3 млрд доларів

Газ для українців подорожчає. Цього вимагає МВФ

Україна просить у МВФ ще більше грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: