МВФ їде в Україну вирішувати долю чергового траншу кредиту

Представники влади переконані, що рішення МВФ буде позитивним для України і Київ отримає чергову позику за новою програмою stand by.

1 лютого до Києва має прибути місія Міжнародного валютного фонду. Метою цього візиту, який триватиме 10 днів, є проведення переговорів щодо другого перегляду програми співпраці України і МВФ.

Відновити кредитне співробітництво з Україною за новою програмою stand by у розмірі 15 мільярдів доларів МВФ вирішив у липні минулого року. Впродовж цього часу Київ отримав вже два транші позики загальною сумою понад 3,5 мільярди. І, на думку представників влади, Київ має великі шанси на позитивне рішення фонду і тепер. Оскільки, як пояснив член парламентського комітету з питань економічної політики, регіонал Олексій Плотніков, більшість умов МВФ виконані.

"Що стосується бюджетної політики, то у нас виконуються параметри дефіциту. Що стосується показників інфляції, у нас вони витримуються. У нас витримуються показники зростання. Буде здійснюватися пенсійна реформа, реформа ЖКГ. Тобто, всі ті параметри, про які йшлося у меморандумі з МВФ або вже виконані, або знаходяться у стадії виконання", - розповів Плотніков.

На думку ж опозиції, існує низка причин, які можуть завадити Україні отримати черговий транш позики, адже низку зобов'язань перед МВФ України так і не виконала. Зокрема, зауважив заступник голови парламентського комітету з питань економічної політики, представник БЮТ Ігор Єресько, бюджет "Нафтогазу" не скорегований, а пенсійна реформа повною мірою не проведена. Окрім цього, вважає Єресько, на рішення МВФ впливатиме і політична ситуація в Україні.

"Тут діють декілька тенденцій. Скажімо, економічна доцільність надання Україні кредиту. Проте останні політичні провали, які існують в Україні, формують у місії МВФ зовсім інше ставлення до країни, як такої, яка зовсім економічно не прогнозована. Відтак, швидше за все, вони не їдуть сюди з якимось остаточним рішенням, а будуть уже орієнтуватися на місці", - сказав Єресько.

Між тим, експерти звертають увагу на зростання державного боргу України. Упродовж минулого року він зріс більш, ніж на 36%. За словами оглядачів, головним чином це відбулося за рахунок випуску облігацій внутрішньої державної позики для покриття дефіциту бюджету, а також залучення зовнішніх запозичень.

Читайте також:

Уряд каже, що Україна не готова звітувати МВФ

За рік Україна має віддати кредиторам 88 мільярдів

Черговий кредит МВФ профінансує дефіцит держбюджету

Україна взяла новий кредит МВФ, щоб виплатити попередній

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: