МВФ закликає уряд не позичати за кордоном

МВФ, Світовий банк, ЄБРР та USAID закликають Кабмін переорієнтувати державні боргові позики з зовнішніх ринків на внутрішні.

Міжнародний валютний фонд, Світовий банк, Європейський банк реконструкції і розвитку й Агенція США з міжнародного розвитку (USAID) закликають Кабінет міністрів переорієнтувати державні боргові позики з зовнішніх ринків на внутрішні.

Про це в інтерв'ю тижневику "Дзеркало Тижня" заявив старший постійний представник МВФ в Україні Джефрі Френкс.

"Не так давно група донорів у складі МВФ, Світового банку, USAID й ЄБРР звернулася до уряду з листом, у якому підкреслила необхідність переорієнтувати державні боргові позики із зовнішніх ринків на внутрішні. Оскільки зараз 90% державного боргу деноміновано в іноземній валюті", - сказав він.

На думку міжнародних фінансових організацій, залучення внутрішніх позик було б набагато менш ризикованим для уряду, оскільки зобов'язання в гривнях не піддані ризикам курсових коливань.

Крім того, за оцінками авторів звернення, значною перевагою переорієнтування на внутрішні позики була б активізація розвитку внутрішнього фінансового ринку.

"Такий крок став би гарним прикладом і для приватного сектора. Розширення інвестицій всередині країни дозволило б додатково - і більш якісно - стимулювати подальший економічний розвиток. І, нарешті, це дало б можливість підвищити роль Національного банку як гравця на грошовому ринку й розвинути його інструментарій з контролю за інфляцією", - сказав Френкс.

Як відомо, МВФ вважає інфляцію в Україні занадто високою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: