МВФ запевняє, що другої хвилі кризи не буде

Декілька країн навіть повернулися на шлях зростання.

Домінік Стросс-Кан
Домінік Стросс-Кан запевняє, що другої хвилі кризи не буде
Азіатські країни випереджають решту світу на шляху до відновлення економіки, але підйом поки дуже слабкий, сказав глава МВФ Домінік Стросс-Кан, додавши, що не очікує другої хвилі кризи.

У інтерв'ю тижневику Polityka Стросс-Кан заявив, що світова економіка починає відновлюватися. Останні дані підтверджують глобальну економічну стабілізацію.

"Декілька країн навіть повернулися на шлях зростання, – зазначив Стросс-Кан. – Азія – найперша на цьому шляху, але ситуація поліпшується і в Америці, і в Західній Європі". Незважаючи на це, безробіття, ймовірно, буде як і раніше зростати в майбутньому, попередив він.

"Відновлення залишається дуже нестійким. Приватний попит ще слабкий, фінансові проблеми тиснуть на споживання, а це говорить про те, що в економіці ще є вільні ресурси і безробіття буде зростати протягом деякого часу".

Стросс-Кан спростував точку зору деяких аналітиків, що чекають на другий етап глобальної рецесії.

"Найгірша частина рецесії вже позаду нас, але відновлення буде поступовим. Наш основний сценарій не передбачає рецесію з двома нижчими точками. Світова економіка набиратиме швидкість до кінця цього року і в 2010 році".

Глава МВФ також зазначив, що не бачить ризику гіперінфляції в результаті застосування урядових стимулів, і закликав до жорсткішого ринкового регулювання.

Читайте також:

Світова криза відсвяткувала перший ювілей

Експерт: криза в Україні завершиться влітку наступного року

Мінекономіки обіцяє, що криза 2008 року в Україні не повториться

Сорос вважає, що криза закінчилася

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: