МВФ запідозрив українських чиновників у приховуванні майна від е-декларування – голова НАЗК

Дата публікації
Перегляди
3853
Поділитись:
WhatsApp
Viber
МВФ запідозрив українських чиновників у приховуванні майна від е-декларування – голова НАЗК

Фото: Reuters

Міжнародні антикорупційні організації можуть допомогти у викритті недоброчесних посадовців.

Міжнародний валютний фонд "прискіпливо слідкує за ситуацією в Україні", зокрема щодо оприлюднених чиновниками е-декларацій. Про це говорив на зустрічі у Національному агентстві з запобігання корупції старший експерт фінансового сектору МВФ Емануель Матіас.

Як повідомила глава НАЗК Наталя Корчак, МВФ чекає, що головна увага агентства буде прикута до чиновників з найвищого ешелону влади. При цьому у Фонді обіцяють всебічну допомогу при перевірці майнових та фінансових активів українських декларантів за межами держави.

"Вони (представники МВФ) побачили певну непослідовність у деклараціях деяких українських топ-посадовців: статки, про які писала міжнародна преса, наразі чомусь відсутні в електронному Реєстрі", - зауважила Корчак.

Голова НАЗК вважає, що в Україні недоброчесні та впливові посадовці можуть заважати викриттю своїх статків ,тому розраховує на допомогу від закордонних партнерів.

"З огляду на, м'яко кажучи, незацікавленість деяких вітчизняних високопосадовців у повноцінній роботі Нацагентства, зокрема в проведенні перевірок щодо законності набутих статків, припускаю, що співпраця з міжнародними антикорупційними організаціями стане чи не головним інструментом у викритті нечесних на руку українських чиновників", - припустила голова НАЗК.

Зазначимо, що станом на 9 листопада електронні декларації не подали троє нардепів. Серед них двоє втікачів - Клюєв та Онищенко. Крім того чимало чиновників висловили бажання внести виправлення до своїх декларацій. У НАЗК кажуть, що корупційну складову у е-деклараціях почнуть шукати вже на початку наступного року.

Фото: Слово і діло

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3853
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація