МВФ заявив, що дефолт Україні не загрожує

Державний борг України у розмірі 40% ВВП в Міжнародному валютному фонді вважають недостатнім для дефолту країни.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) не бачить підстав для дефолту України, повідомив глава представництва фонду в Україні Макс Альєр.

За його словами, незважаючи на те, що Україна значною мірою постраждала в результаті кризи 2008 року, своєчасні дії з боку влади допомогли мінімізувати негативні наслідки для економіки.

"Дефолт, про який говорили, він не стався, і дійсно це відбулося, як я вважаю, завдяки належній політиці. Якщо ви подивитеся на рейтингові агентства і рейтинги, то вони говорять про здатність платити і рішучість платити. У частині держборгу, я б сказав, що він значно збільшився за останні два роки, але все ж таки не настільки високий - десь 40% ВВП, і тут я не бачу причин для дефолту", - сказав Альєр.

При цьому він не став давати прогнози щодо того, чи зможе Україна до кінця року виконати передбачені програмою співпраці з МВФ вимоги, зокрема, прийняти документи, необхідні для проведення пенсійної реформи. На його думку, питання про те, коли будуть виконані ці вимоги, треба задавати українській владі, лише від її рішень залежить швидкість проведення реформ, а відповідно, і одержання Україною чергового траншу кредиту МВФ.

"Вірогідність того, що Україна отримає новий транш від МВФ, вона пов'язана з проведенням реформ, - сказав Альєр. - Ми чітко позначили реформи і пояснили, чому їх потрібно провести. У вас країна, де 18% ВВП витрачається на пенсії, а це один із найвищих показників у світі".

Нагадаємо, що Світовий банк і Міжнародний валютний фонд (МВФ) схвалили допрацьований Кабінетом Міністрів законопроект пенсійної реформи.

Читайте також:

Шанси України на дефолт складають 50%

У поточному році Україна має виплатити 10 мільярдів доларів держборгу

Азаров запевнив, що все стабільно і дефолту не буде

Держборг України збільшився до 58,17 мільярда доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: