МВФ збирається збільшити кредит для України

В МВФ думають, що без збільшення суми кредиту Україна може не впоратися з дефіцитом свого держбюджету.

Голова місії Міжнародного валютного фонду Джейла Пазарбазіоглу не виключає, що фонд збільшить суму свого кредиту для України.

Додаткові гроші можуть бути використані на покриття дефіциту українського держбюджету, повідомив учасник наради за участі представників Кабміну, Національного банку та МВФ.

За словами джерела, Пазарбазіоглу збирається розповісти керівництву МВФ про наміри збільшити кредит під час доповіді за підсумками роботи місії фонду в Україні.

Свою роботу місія МВФ повинна завершити за два дні. 

Нагадаємо, згідно меморандуму, підписаному між Україною та МВФ наприкінці 2008 року, уряд не може фінансувати бюджетний дефіцит за рахунок кредитних коштів.

Дефіцит держбюджету є головною підставою того, що МВФ досі не виділив Україні другого траншу свого кредиту. 14 квітня уряд ухвалив низку антикризових постанов, що мають збалансувати вітчизняну економіку та полегшити процес отримання кредиту.

Ухвалені Кабміном документи стосуються внесення змін до державного бюджету зі скороченням витратної частини, збільшення ціни на газ і електроенергію для тих, хто споживає їх у великих обсягах, забезпечення рівних умов для всіх платників до Пенсійного фонду, збалансування бюджету НАК "Нафтогаз України", легалізації платних послуг, а також рекапіталізації банків, в які були введені тимчасові адміністрації.

Перед цим голосування по антикризових законопроектах провалила Верховна рада, відмовившись навіть вносити їх до свого порядку денного.

Загальна сума кредиту, який Міжнародний валютний фонд вирішив виділити Україні, становить 16,43 мільярда доларів. У листопаді Україна отримала першиий транш кредиту в розмірі 4,5 мільярда доларів.

Читайте також:

Ющенко погодився разом з урядом ігнорувати Раду

МВФ очікує виконання своїх вимог незалежно від позиції НУ-НС

Уряд затвердив антикризові закони для співпраці з МВФ без Ради

Ющенко звинуватив Тимошенко у провалі антикризових законів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: