МВФ зібрав кошти на нову кризу

Рада керівників МВФ схвалила розширення кредитної лінії до 550 млрд доларів і збільшила кількість учасників програми.

Міжнародний валютний фонд збільшив кількість коштів, призначених для боротьби з фінансовою кризою, у 10 разів - до 550 млрд доларів.

Рішення про розширення кредитної лінії - New Arrangements to Borrow (NAB) – було схвалене радою керівників МВФ. Розмір NAB буде збільшено на 335 млрд спеціальних прав запозичення, до 367,5 млрд або 550 млрд завдяки розширенню кількості учасників.

До 26 членів програми NAB приєдналися 13 нових, серед яких провідні економіки, що розвиваються - Китай, Індія, Бразилія і Росія. Після збільшення кредитної лінії всі чинні зобов'язання будуть об'єднані в один фонд.

"Це рішення допоможе забезпечити доступ фонду до адекватних ресурсів для надання допомоги тим членам, які вразливі для фінансових криз", - сказав директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан.

На думку експертів, таке рішення цілком обґрунтоване: попри деяку стабілізацію в світовій економіці, криза переходить у нову фазу: дефіцит ліквідності змінюється кризою держвидатків, і ремісія кризи цілком можлива.

Зараз ситуація з державними фінансами стає все більш загрозливою: безконтрольно роздуті витрати бюджетів різко збільшили обсяги державних боргів. Так, наразі "діра" в грецькому бюджеті сягає 12,7% ВВП, а держборг - 113% ВВП. Виходячи з даних Fitch, за підсумками 2009 року дефіцит бюджету Іспанії склав 12,4% ВВП, Ірландії - 12% ВВП, Португалії - 8% ВВП.

Світова економіка з тримається тільки на державному стимулюванні, що змушує уряди знову і знову нарощувати борги до того моменту, поки це можливо.

Першим потенційним клієнтом МВФ може стати Греція. Орієнтовно, від МВФ вона може отримати до 15 млрд євро. Однак ймовірно, що західноєвропейські країни мають намір піти шляхом покупки грецьких суверенних облігацій, перше розміщення яких пройшло дуже вдало. У результаті того, що попит перевищив пропозицію майже у 8 разів, Греція виручила понад 1,5 млрд євро на борговому ринку, хоча розраховувала отримати всього 1,2 млрд євро.

Читайте також:

Мінфін США заробив на кризі 10,5 млрд доларів

Нацбанк Чехії: МВФ навмисно підігрів кризу в Східній Європі

Порятунок планети від енергетичної кризи оцінили в 25 трильйонів доларів

Фінансова криза в Греції загрожує стати глобальною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: