МВФ прогнозує світовій економіці рівень часів ІІ Світової війни

МВФ понизив прогноз зростання світової економіки на цей рік.

Темпи зростання світової економіки цього року будуть найнижчими з часів Другої світової війни. У жовтні 2008 року МВФ оприлюднив прогноз, згідно з яким світовий ВВП в 2009 році повинен був вирости на 2,2 відсотка. Міжнародний валютний фонд понизив прогноз зростання світової економіки в 2009 році на 1,7 процентного пункту в порівнянні зі своїм останнім прогнозом, опублікованим в листопаді 2008 року, - з 2,2% до 0,5%. Такі дані містяться в поширеній сьогодні доповіді фонду.

Одночасно МВФ понизив на 0,8 процентного пункту прогноз зростання світової економіки на 2010 р. - з 3,8% до 3%, що прогнозувалися МВФ в жовтні. Прогноз за темпами зростання економік розвинених країн також був знижений. МВФ очікує, що їхній ВВП цього року скоротиться в середньому на два відсотки. Так, ВВП Великобританії зменшиться на 2,8%, єврозони - на 2 %, США - на 1,6 %, а Японії - на 2,6%. Крім того, темпи зростання економік країн, що розвиваються, сповільняться з 6,25 % в 2008 році до 3,25 відсотка в 2009-му.

Міжнародний валютний фонд також понизив прогноз зростання російської економіки цього року на 4,2 процентного пункту в порівнянні зі своїм останнім листопадовим прогнозом. Тепер фонд очікує, що в ВВП Росії не тільки не збільшиться на 3,5%, а, навпаки, скоротиться на 0,7%.

МВФ також прогнозує зниження ВВП в країнах СНД, а також в Східній і Центральній Європі 2009 року на 0,4%. Прогноз окремо для України МВФ не опублікував.

Як повідомлялося раніше, перспективи світової економіки погіршали в останні місяці, довіра споживачів і бізнесменів впала до якнайгіршого рівня за декілька десятиліть, активність також різко знизилася.

За словами заступника директора Департаменту грошово-кредитних систем і ринків капіталу МВФ Акселя Бертух-Самуелса, 2009 рік для світової економіки буде вкрай складним. Бертух-Самуелс раніше також повідомляв, що були змінені в бік пониження прогнози економічного зростання Китаю та Індії.


Читайте також:

МВФ знизить прогноз економічного зростання

Низка українських банків отримали "негативний" прогноз

Ющенко похвалив Стельмаха перед МВФ

ВідеоМВФ - не найнадійніший партнер під час кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: