МВФ прогнозує світовій економіці рівень часів ІІ Світової війни

МВФ понизив прогноз зростання світової економіки на цей рік.

Темпи зростання світової економіки цього року будуть найнижчими з часів Другої світової війни. У жовтні 2008 року МВФ оприлюднив прогноз, згідно з яким світовий ВВП в 2009 році повинен був вирости на 2,2 відсотка. Міжнародний валютний фонд понизив прогноз зростання світової економіки в 2009 році на 1,7 процентного пункту в порівнянні зі своїм останнім прогнозом, опублікованим в листопаді 2008 року, - з 2,2% до 0,5%. Такі дані містяться в поширеній сьогодні доповіді фонду.

Одночасно МВФ понизив на 0,8 процентного пункту прогноз зростання світової економіки на 2010 р. - з 3,8% до 3%, що прогнозувалися МВФ в жовтні. Прогноз за темпами зростання економік розвинених країн також був знижений. МВФ очікує, що їхній ВВП цього року скоротиться в середньому на два відсотки. Так, ВВП Великобританії зменшиться на 2,8%, єврозони - на 2 %, США - на 1,6 %, а Японії - на 2,6%. Крім того, темпи зростання економік країн, що розвиваються, сповільняться з 6,25 % в 2008 році до 3,25 відсотка в 2009-му.

Міжнародний валютний фонд також понизив прогноз зростання російської економіки цього року на 4,2 процентного пункту в порівнянні зі своїм останнім листопадовим прогнозом. Тепер фонд очікує, що в ВВП Росії не тільки не збільшиться на 3,5%, а, навпаки, скоротиться на 0,7%.

МВФ також прогнозує зниження ВВП в країнах СНД, а також в Східній і Центральній Європі 2009 року на 0,4%. Прогноз окремо для України МВФ не опублікував.

Як повідомлялося раніше, перспективи світової економіки погіршали в останні місяці, довіра споживачів і бізнесменів впала до якнайгіршого рівня за декілька десятиліть, активність також різко знизилася.

За словами заступника директора Департаменту грошово-кредитних систем і ринків капіталу МВФ Акселя Бертух-Самуелса, 2009 рік для світової економіки буде вкрай складним. Бертух-Самуелс раніше також повідомляв, що були змінені в бік пониження прогнози економічного зростання Китаю та Індії.


Читайте також:

МВФ знизить прогноз економічного зростання

Низка українських банків отримали "негативний" прогноз

Ющенко похвалив Стельмаха перед МВФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: