МВС посилює увагу до ПЕК

В Україні для забезпечення енергетичної безпеки держави планують посилити боротьбу з правопорушеннями в паливно-енергетичному комплексі.


В Україні посилюється боротьба з правопорушеннями в паливно-енергетичному комплексі.

Про це повідомив сьогодні перший заступник міністра внутрішніх справ України Ігор Білозуб. За його словами, для забезпечення енергетичної безпеки держави реалізується низка заходів щодо впливу на негативні тенденції, які мають місце в нафтогазовій галузі та на ринку нафтопродуктів.

Білозуб поінформував, що цього року в паливній промисловості виявлено 426 злочинів, пов'язаних з отриманням хабарів. Викрито також 143 злочини, пов'язані з привласненням та розтратою майна, з них 21 - у великих та особливо великих розмірах. Виявлено 747 громадян, які вчинили злочини. Сума збитків за завершеними кримінальними справами становить 20 млн. грн., з яких 15,8 млн грн відшкодовано.

Білозуб зазначив, що аналіз викритих злочинів свідчить про те, що на об'єктах нафтогазового комплексу найбільш поширеними є хабарництво держслужбовців під час надання дозволів на будівництво АЗС, зловживання та шахрайство посадовими особами комерційних структур під час операцій з купівлі-продажу паливно-мастильних матеріалів та енергоносіїв, фіктивне підприємництво та незаконне використання товарних знаків на АЗС.

Низка правопорушень в паливно-енергетичній сфері, за словами чиновника, була скоєна в Дніпропетровській області.

Білозуб також підкреслив, що на криміногенну ситуацію на ринку паливно-мастильних матеріалів украй негативно впливає діяльність підпільних переробних міні-заводів, які наповнюють ринок недоброякісними пальним. 

Так, порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 204 та ст. 202 КК України, відносно мешканця села Воскресенське Миколаївської обл., який на території виробничих майстерень зазначеного села у вересні-грудні 2006 р. незаконно виробляв нафтопродукти з сирої нафти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: