Мєдвєдєв доручив "Газпрому" скоротити поставки газу в Білорусь

Дмитро Мєдвєдєв дав розпорядження Олексію Міллеру щодо скорочення поставки газу в Білорусію, але при цьому доручив не припиняти консультації щодо врегулювання боргу.

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв доручив "Газпрому" скоротити поставки газу в Білорусь, продовжуючи при цьому консультації з Мінськом щодо врегулювання боргу.

Таким чином, "Газпром" і Мінськ не змогли домовитися про умови погашення боргу за російський газ. Раніше в Москві обіцяли скоротити поставки газу в Білорусь на 85 відсотків з 10 години ранку понеділка (9 години за київським часом).

Рішення почати скорочення постачань палива до Білорусі було ухвалене в ході робочої зустрічі президента з головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером. Керівник "Газпрому" повідомив президенту, що Білорусія визнає борг за газ, але пропонує оплату здійснити машинами, обладнанням і різними іншими товарами. Таким чином, констатував він, переговори з Мінськом провалилися.

Міллер також зазначив, що "Газпром" буде обмежувати з понеділка постачання газу Білорусі "поступово, по дню і пропорційно до обсягу боргу". Мєдвєдєв відзначив, що одночасно з прийнятими заходами треба продовжити переговори з Мінськом.

Скоротити постачання газу в Білорусію в Москві вирішили після того, як Мінськ відмовився повернути Москві майже 200 мільйонів доларів боргу за імпортоване паливо. Москва дала Мінську п'ять днів на вирішення проблеми, і вони закінчуються о 10:00 21 червня.

Вважається, що газовий ультиматум, який Москва висунула Мінську, був покликаний розблокувати створення єдиної митної території Митного союзу.

Борг Білорусі по газу виник через те, що "Бєлтрансгаз" платить "Газпрому" по 150 доларів за тисячу кубометрів, що відповідає середньорічній ціні на російський газ у 2009 році. Згідно з контрактом, в першому кварталі 2010 року вартість палива для Мінська повинна була скласти 169 доларів, а в другому - 184 долари за тисячу кубометрів.

У минулому році Білорусь імпортувала 17,6 мільярда кубометрів газу, а транзит російського газу до Європи по її території склав 44,6 мільярда.

Читайте також:

Білорусь пригрозила зривом транзиту російського газу

"Газпром" припинить поставки газу до Білорусі в разі провалу переговорів

Переговори Росії та Білорусі щодо газу закінчились "нічим"

Білорусь заявила, що "Газпром" винен їй 200 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: