Мєдвєдєв сумнівається, що Україна зможе платити за газ

Російський президент висловив сумнів щодо платоспроможності України. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Росія сумнівається в спроможності України заплатити понад  4 мільярди доларів за закачку 19,5 мільярдів кубометрів газу в підземні сховища, заявив президент Росії Дмитро Мєдвєдєв.

"Зараз підлягає поставці і закачуванню в підземні сховища досить великий обсяг, близько 19,5 мільярдів кубометрів. Це коштує понад 4 мільярди доларів. Якщо у української сторони є гроші - чудово, однак у нас є сумніви щодо платоспроможності України", - сказав російський президент 22 на прес-конференції за підсумками саміту Росія-ЄС.

Відповідаючи на питання журналіста, чи дасть Росія гарантії щодо безперебійності поставок газу до Європи, президент РФ сказав: "Ніяких гарантій Росія не давала і давати не буде. Чого це ради? На нашій стороні жодних проблем немає, у нас все гаразд і з газом, і з виконанням наших обов'язків. Гарантії хай дає той, хто зобов'язаний платити за газ".

Нагадаємо, на засіданні, яке відбулося 18 травня в Секретаріаті президента, при обговоренні проблем газової сфери Віктор Ющенко висловив стурбованість фінансово-економічним станом НАК "Нафтогаз" і платіжною дисципліною на газовому ринку.

Ющенко вважає, що вирішення проблем газового монополіста за рахунок нових авансів за транзит від російського "Газпрому" є неприпустимим.

Як повідомлялося раніше, Міністерство палива і енергетики України припускає можливість перегляду фінансового плану НАК "Нафтогаз", як того вимагає Віктор Ющенко.

Читайте також:

"Газпром" дав "Нафтогазу" грошей і погрожує проблемами

Ющенко вимагає перегляду газових угод з Росією

Ющенко: Україна на шляху до краху

Ющенко не дозволить "Нафтогазу" розраховуватися з "Газпромом" авансом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: