Мєдвєдєв: виборчі перегони заважають Україні платити за газ

Російський президент вважає, що труднощі України з оплатою за газ викликає виборча кампанія.

Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв пов'язує труднощі, які виникли в України з оплатою російського газу на початку листопада, з виборчою кампанією в країні.

Про це він щзаявив  в інтерв'ю німецькому журналу "Шпігель".

"Ми пам'ятаємо січневий конфлікт, ми домовилися про правила роботи, про те, що, якщо вони не можуть платити, вони повинні подбати заздалегідь про отримання кредитів. В іншому випадку, відбувається перехід на передоплату в поставках газу", - нагадав він.

"Тим не менше, проблема виникла. Пов'язано це, на мій погляд, з тією виборчою кампанією, яка ведеться на Україні, коли одна влада шкодить іншій в спробі отримати політичні очки", - сказав Мєдвєдєв.

Напередодні "Нафтогаз" розрахувався з "Газпромом" за спожитий у жовтні газ. Україна заплатила близько 500 мільйонів доларів.

Прем'єр-міністр РФ Юлія Тимошенко раніше заявила в розмові з главою уряду РФ Володимиром Путіним, що Віктор Ющенко перешкоджає видачі грошей на оплату російського газу. 

Того ж дня в секретаріаті Ющенка пояснили, що Тимошенко "критикує президента за те, що він відмовляється надрукувати гроші і цими надрукованими грошима заплатити за газ". Однак, як додав перший заступник голови секретаріату президента Олександр Шлапак, від такого шляху Ющенка "відмовляється і буде відмовлятися", а уряду він пропонує знайти інший спосіб розрахунків.

Росія неодноразово пропонувала європейським країнам дати кредит Україні. Так, 2 листопада Путін попросив ЄС "підкинути міліардик" на газ. Він також заявив ЄС про можливі проблеми з транзитом російського газу європейським споживачам.

Однак 5 листопада міністр промисловості й енергетики Швеції Мауд Улофссон заявила, що до обов’язків ЄС не входить видача кредитів Україні для оплати газових поставок, а Київ і Москва повинні домовитися самі.

Читайте також:

СП очікує загострення з газовими проплатами за листопад

Міжнародні експерти більше не пророкують "Нафтогазу" швидкий дефолт

Збитки "Нафтогазу" сягнули двох мільярдів

"Нафтогаз" підготував сенсаційні зміни газових контрактів з РФ
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: