Росія погодилась переглянути газові контракти

Росія готова знизити ціну на газ для України в обмін на "великі формати співпраці".

Росія готова розглядати питання про зміну умов постачань газу в Україну, проте до ухвалення конкретних рішень діючі договори повинні виконуватися, заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

У той же час, він відмітив, що ціни на газ формуються за "відомими економічними законами на підставі загальноприйнятих формул. І ці формули повинні застосовуватися".

За словами Мєдвєдєва, те, що Росія наполягає на дотриманні чинних угод, не означає, що країни не повинні вибудовувати планів на майбутнє і не дивитися на можливості, розробки різного роду цікавих економічних проектів, які пом'якшуватимуть ситуацію.

Крім того, президент РФ підкреслив, що відносно України у Росії "немає впертої позиції: тільки така ціна і усе".

"Запропонуйте те, що ви вважаєте за правильне, і ми будемо готові розглянути ці варіанти. Але до того, як будуть схвалені якісь великі формати співпраці, діють ті угоди, які були підписані кілька років тому. І договори повинні виконуватися. Це очевидно", - додав він.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що Росія буде вимушена погодитися на внесення змін до формули утворення ціни на газ, що закуповується "Нафтогазом України" у "Газпрому".

Нагадаємо, що перший раунд переговорів, які провели наприкінці квітня міністр палива та енергетики Юрій Бойко з головою ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером, фактично, завершилися нічим.

Сторони домовилися про наступний раунд переговорів, який пройде у середині травня 2011 року після проведення додаткових консультацій на рівні робочих груп.

Читайте також:

Азаров: Росія просто змушена поступитися ціною на газ

Азаров впевнений, що Росія погодиться на зміну газової формули

Бойко розповів, коли з Росією будуть підписані компромісні газові контракти

Перший раунд газових переговорів завершився нічим

ВідеоРосія погодилась переглянути газові контракти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: