Росія погодилась переглянути газові контракти

Росія готова знизити ціну на газ для України в обмін на "великі формати співпраці".

Росія готова розглядати питання про зміну умов постачань газу в Україну, проте до ухвалення конкретних рішень діючі договори повинні виконуватися, заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв.

У той же час, він відмітив, що ціни на газ формуються за "відомими економічними законами на підставі загальноприйнятих формул. І ці формули повинні застосовуватися".

За словами Мєдвєдєва, те, що Росія наполягає на дотриманні чинних угод, не означає, що країни не повинні вибудовувати планів на майбутнє і не дивитися на можливості, розробки різного роду цікавих економічних проектів, які пом'якшуватимуть ситуацію.

Крім того, президент РФ підкреслив, що відносно України у Росії "немає впертої позиції: тільки така ціна і усе".

"Запропонуйте те, що ви вважаєте за правильне, і ми будемо готові розглянути ці варіанти. Але до того, як будуть схвалені якісь великі формати співпраці, діють ті угоди, які були підписані кілька років тому. І договори повинні виконуватися. Це очевидно", - додав він.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Микола Азаров вважає, що Росія буде вимушена погодитися на внесення змін до формули утворення ціни на газ, що закуповується "Нафтогазом України" у "Газпрому".

Нагадаємо, що перший раунд переговорів, які провели наприкінці квітня міністр палива та енергетики Юрій Бойко з головою ВАТ "Газпром" Олексієм Міллером, фактично, завершилися нічим.

Сторони домовилися про наступний раунд переговорів, який пройде у середині травня 2011 року після проведення додаткових консультацій на рівні робочих груп.

Читайте також:

Азаров: Росія просто змушена поступитися ціною на газ

Азаров впевнений, що Росія погодиться на зміну газової формули

Бойко розповів, коли з Росією будуть підписані компромісні газові контракти

Перший раунд газових переговорів завершився нічим

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: