Мєдвєдєв відкинув формулу співпраці "3+1"

За інформацією російських ЗМІ, Мєдвєдєв вважає неприйнятною формулу співпраці України та Митного союзу "3+1".

Росія вважає неприйнятною співпрацю України з Митним союзом у форматі "3+1".

Про це повідомили джерела інформагентства "РІА Новини" в Кремлі, коментуючи підсумки зустрічі в Сочі президента Росії Дмитра Мєдвєдєва з президентом України Віктором Януковичем.

За словами джерела, в ході переговорів, які глави держав провели за закритими дверима, президент РФ "дав пояснення", що стосуються можливих параметрів співпраці між Україною і Митним союзом.

"Така співпраця може здійснюватися на принципах повноцінного вступу України в Митний союз... Формула "три плюс один" для цих цілей неприйнятна", - сказало джерело.

Нагадаємо, Москва запрошує Київ в Митний союз, членство в якому, зокрема, забезпечить Україні нижчі ціни на газ. Проте, Київ заявляє, що не має наміру вступати в МС, пропонуючи натомість співпрацю у форматі "3+1".

Як пояснили в Адміністрації президента формат "3+1" міг би містити в собі, зокрема, секторальні угоди про вільну торгівлю, створення "вільних експортних зон", реалізацію спільних програм розвитку інфраструктури і транзитних коридорів, уніфікацію тарифів і правил транспортних перевезень, спільну модернізацію системи держстандартів за європейськими зразками, розробку і впровадження механізмів підвищення ефективності співробітництва митних і податкових органів, створення спільного ринку освітніх послуг і багато чого іншого.

Одночасно Україна прагне до кінця 2011 року підписати угоду з Євросоюзом по створенню зони вільної торгівлі. Раніше Москва давала зрозуміти, що в цьому випадку буде вимушена вжити заходи по захисту свого ринку.

У свою чергу Євросоюз заявив, що повноцінне членство України у Митному союзі буде несумісним з участю у зоні вільної торгівлі з ЄС.

Читайте також:

Україна та Росія на порозі нової "газової війни"

Президент наполягає на українській формулі співпраці з Митним союзом

Азаров: Україна може частково приєднатися до Митного союзу

Росія попередила Україну про наслідки дружби з Європою: не можна всидіти на двох стільцях

ЄС: членство України в Митному союзі виключає вільну торгівлю з Європою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: