Мєдвєдєв запропонує світу нову супервалюту

Росія розробила пропозиції з приводу того, як світу подолати фінансову кризу.

Росія розробила пакет пропозицій щодо реформування світової фінансової системи та планує представити їх на Лондонському фінансовому саміті "великої двадцятки", який відбудеться у квітні.

Серед пропозицій РФ, опублікованих на офіційному сайті російського президента Дмитра Мєдвєдєва, є ідея введення нової світової "супервалюти".

У пропозиціях Росії, зокрема, зазначено, що "поточна глобальна економічна криза стала результатом провалу фінансової системи через низьку якість регулювання і величезні ризики".

У зв'язку з цим, РФ запропонує "двадцятці" ввести єдині загальносвітові стандарти у макроекономічній і бюджетній політиці та зробити їх дотримання обов'язковим для провідних світових економік. Крім того, Росія має намір запропонувати створити систему раннього попередження криз на основі постійно оновлюваної оцінки системних ризиків, привести до єдиного стандарту регулювання і нагляд у фінансовому секторі та принципи роботи світових рейтингових агентств.

Однією з важливих ідей російської сторони є й створення єдиної "наднаціональної резервної валюти, емісія якої здійснюватиметься міжнародними фінансовими інститутами". РФ пропонує зробити цю валюту "суперрезервною", а також суттєво розширити повноваження Міжнародного валютного фонду, аж до розгляду можливості надати йому право проводити емісії цієї "супервалюти".

Крім того, задля протидії фінансовому протекціонізму, Росія збирається запропонувати "великій двадцятці" "обговорити можливість розробки узгоджених правил "розчищення" трансграничних боргів, зокрема, шляхом координації дій країн, що "представляють" кредиторів і боржників".

Нагадаємо, раніше створити нову світову фінансову систему та ввести нову валюту під егідою ООН замість долара і євро запропонував президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв.

На думку казахського президента, у створенні нової валюти, що вже отримала умовну назву "акметалл", повинні брати участь всі країни світу.

Пропозиції Назарбаєва зараз вивчають у МВФ. Спеціалісти фонду вважають їх цікавими, але маловивченими.

Читайте також:

МВФ розглядає пропозицію Назарбаєва відмовитися від долара

"Велика двадцятка" домовилася збільшити ресурси МВФ

Мєдвєдєв підсумував, що зробив за рік свого президентства

Мєдвєдєв не буде міняти Іран на ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: