На цьому тижні очікуються мітинги шахтарів, сплановані в ДТЕК Ахметова - Герус

На цьому тижні очікуються мітинги шахтарів, сплановані в ДТЕК Ахметова - Герус

Фото: Associated Press

Нібито основна кількість шахтарів буде їхати з шахт ДТЕК.

На цьому тижні в Києві очікуються страйки шахтарів. Основна кількість мітингувальників будуть шахтарі "ДТЕК Добропіллявугілля".

Про це повідомляє нардеп і голова комітету Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

"На цьому тижні в Києві можуть бути страйки шахтарів. Офіційно позиціонуються вони як страйки шахтарів державних шахт, але насправді це не зовсім так .... За наявною інформацією, основна кількість шахтарів буде їхати з шахт ДТЕК, а саме "ДТЕК Добропіллявугілля", - пише Герус.

За його словами, на більшості держшахт заборгованість становить менш як місяць, недостатньо для того, щоб йти на страйк. Герус відзначає, що у 2010 році ДТЕК уклала договори оренди з шахтами "Добропіллявугілля" на 49 років.

"У квітні 2020 на зв'язку з глобальним погіршенням кон'юнктури ринку, ДТЕК приймає рішення призупинити експорт електроенергії в Угорщину (там ціни нижчі, ніж в Україні). Також компанія не працює на експортному ринку вугілля. Це призводить до зменшення потреб у вугіллі. У зв'язку з цим після короткого простою шахти Павлоградвугілля, які в приватній власності ДТЕК, все-таки запускаються в роботу на повну потужність. А ось шахти "Добропіллявугілля", які в оренді в ДТЕК в 2059 р, практично повністю призупинили видобуток ", - пише нардеп.

Крепость-2. На цьому тижні у Києві можуть бути страйки шахтарів. Офіційно позиціонуються вони, як страйки шахтарів...

Опубліковано Andriy Gerus Понеділок, 29 червня 2020 р.

Він зазначає, що в 2018 році ДТЕК вже робила спроби через суди розірвати договори оренди окремих шахт, але апеляційний суд став на бік держави.

"Цікаві і вимоги, які зазначені на цьому оголошенні: виконувати прогнозний баланс і т.д., явно нетиповими вимогами таких страйків і підказують, що ці ідеї формувалися не на шахтах, а в приватних офісах", - пише Герус.

Він зазначає, що на травень експорт з Бурштинського енергоострова (в Угорщину) в прогнозному балансі був закладений на рівні 385 млн кВт-год, а за фактом склав лише 0,2 млн кВт-год.

"Чому ж ДТЕК не виконує прогнозний баланс ... адже нереалізований експорт - це і є невикористане вугілля і шахти в просте", - резюмує Герус.

Повʼязані теми:

Наступна публікація