На Донеччині скоротився видобуток вугілля

За останні 6 місяців у Донецькій області на 6,9% скоротився видобуток вугілля. Тенденція до зменшення темпів видобутку спостерігається з початку 2007 року.

шахта
Архів
Українські шахти видобувають менше вугілля.

За 6 місяців 2007 року в Донецькій області було видобуто 17,6 мільйона тонн вугілля. Про це повідомляє Головне управління статистики області. 

Це на 6,9% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

У червні здобуто 2,8 млн. т., що на 7,7% менше червня 2006 року. При цьому видобуток готового вугілля склав 13,2 млн. т., що на 6,8% менше січня-червня минулого року. Тільки у червні показники видобутку впали на 8,9%.

Як відзначають аналітики, з початку року продовжується тенденція падіння видобутку вугілля, незважаючи на спроби реанімувати вугільну галузь за рахунок фінансових вливань.

Ще 19 червня року міністр вугільної промисловості України Сергій Тулуб заявляв, що підприємства Мінвуглепрому в 2007 році не вийдуть на плановий рівень видобутку вугілля в 2 млн. т. 

Він відзначив, що протягом 2005-2006 років на шахтах стабільно не виконувалися завдання з проходки нових виработок, внаслідок чого зменшилася кількість лав. "Тому ми вийдемо на 1,5 млн. т і прагнутимемо дати показник вище за цю відмітку", - підкреслив міністр.

Крім того, за словами Тулуба, Міністерство вугільної промисловості раніше припинило відвантаження вугілля на експорт. Він відзначив, що на даний час у зв'язку із зменшенням обсягів видобутку вугілля порівняно з 2006 роком утворився дефіцит енергетичного вугілля необхідного для створення складських запасів на теплових електростанціях (ТЕС). В цілому, до початку опалювального сезону 2007-2008 держава запланувала створити запаси вугілля на складах ТЕС у розмірі 4 млн. т.

Сергій Тулуб
Міністр говорить про зменшення темпів видобутку вугілля в Україні. (Фото: voladm.gov.ua)

З 1 лютого цього року почалося поетапне підвищення цін на вугілля українського виробництва через підвищення цін на електроенергію для вуглевидобувних підприємств, а також через подорожчання матеріалів. "При цьому ціни на вугілля впродовж 2006 р. залишалися незмінними", - відзначив Тулуб.

Зміна ціни, на думку міністра, пов'язана із загальною зміною цін, але не призведе до подорожчання, зокрема, електроенергії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: