На двох 180 млн грн, – експерт розповів про «оптимізацію» зарплатних податків мережами БРСМ та Avantage

Дата публікації
Перегляди
1327
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
На двох 180 млн грн, – експерт розповів про «оптимізацію» зарплатних податків мережами БРСМ та Avantage

БРСМ та Avantage за 2023 рік недоплатили на двох 180 млн грн тільки на зарплатних податках. Загалом, автозаправні мережі-аутсайдери недоплатили понад 7 млрд грн на рік податків із зарплат.

Про це написав на своїй сторінці у Фейсбук директор Консалтингової компанії «А-95» Сергій Куюн.

За його словами, у першому «вагоні» рейтингу – компанії, які у середньому платили до 25,4 тис. грн на місяць своїм працівникам.

«У другому «вагоні» їдуть хитрозроблені. За моїми розрахунками, тій же БРСМ необхідно доплачувати робітникам «живими» грошима 41 млн грн, Avantage – під 10 млн на місяць. Якщо «в білу», то треба було б заплатити біля 20 млн ПДФО та ЄСВ. Якщо виходити в кеш через необліковану готівку на АЗС та податкові ями, то втратиш максимум 5 млн. По року дуже суттєва «економія», тільки на дві зазначені мережі «наоптимізували» тільки на зарплатних податках понад 180 млн грн», - написав експерт.

За його даними, загалом друга пʼятірка зарплатного рейтингу недоплатила зарплатних податків трохи менше 1 млрд грн – 990 млн.

«Якщо ж екстраполювати такі показники на решту ринку за виключенням першої п’ятірки, отримаємо понад 7 млрд грн на рік», – наголосив Куюн.

І це ще не все, вважає він.

«Якщо податківці змусять овервинахідливих нафтобарончиків платити об’єктивні зарплати, то «відгодують» не двох (ПДФО та ЄСВ), а трьох зайців – податок на прибуток, адже він головним чином страждає через вивід кешу. Всі цифри для аналізу у податківців є, залишились формальності. Мова про чималенькі гроші, які дуже потрібні воюючий країні», – підсумував експерт.

Наступна публікація