Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На карантині збільшилася кількість охочих працювати дистанційно: яких вакансій найбільше і чи офіційно це

На карантині збільшилася кількість охочих працювати дистанційно: яких вакансій найбільше і чи офіційно це

Працювати дистанційно стало можливо офіційно.

Під час карантину на сайтах оголошень помітно збільшилась кількість охочих знайти роботу з дому.

Яких "домашніх" вакансій зараз найбільше і чи захищає віддалених працівників закон — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Від цього року працювати дистанційно стало можливо офіційно, каже адвокат Лаврентій Царук. Своєю чергою, експерти ринку праці розповідають, що українці частіше почали цікавитись дистанційною роботою.

У квітні пошук дистанційної роботи сильно виріс – на 83%, порахували на популярному сайті оголошень. Роботодавці теж пропонують більше позицій для роботи з дому. Найбільше шукають офіс-менеджерів, операторів, інстаграм-фахівців, менеджерів з продажу, адміністраторів, диспетчерів, програмістів, бухгалтерів, копірайтерів і віддалених продавців. До речі, саме їх чекають найбільші зарплати. 

Хоч це й тимчасове явище, підсумовують фахівці ринку праці, в дечому карантин назавжди змінить наше уявлення про роботу. Уже зараз віддалений працівник з Одеси для київської компанії стане абсолютною нормою. “Роботодавці переконалися, що можна працювати продуктивно, що можна працювати ефективно, не перебуваючи в одному приміщенні”, розповіла експертка ринку праці Юлія Дрожжина. 

Відео Дистанційна робота: яких вакансій зараз найбільше і чи захищає віддалених працівників закон

Українці хочуть працювати віддалено. Хтось підлаштовується під новІ умови, а комусь так просто зручніше. На сайтах оголошень різко збільшилась кількість охочих знайти роботу з дому. Яких "домашніх" вакансій зараз найбільше і чи захищає відалених працівників закон – у сюжеті. 

Дистанційна робота: яких вакансій зараз найбільше і чи захищає віддалених працівників закон

Для більшого комфорту і захищеності парламентарі навіть узаконили дистанційну роботу. “Від цього року працювати дистанційно стало можливо офіційно. Через карантин Верховна Рада встигла ухвалити такий закон. Варто лише оформити трудовий договір. Тоді удома працівник матиме такі ж права як і ті, хто працюють у офісі”, - поснив адвокат Лаврентій Царук. 

Цікаво, що домашній працівник може претендувати не лише на зарплатню, а й має право на компенсацію частини спожитої електроенергії, води, та на амортизаційні витрати засобів праці, комп'ютера, наприклад.

Дистанційна захопила вже й тих, хто раніше й подумати боявся про роботу з дому. Приміром, Саша - викладач акторської майстерності для дітей. Тепер замість учнів він бачить ноут, а одну з кімнат довелося перетворити в студію. "Усі члени сім'ї зараз знають, що я тут працюю. Тому цю кімнату треба оминати. Це стало таким осередком творчості", - розповів хлопець.

Саша дає учням завдання, а вони відповідають у відео. Репетиції відбуваються в онлайн конференціях. З такими темпами й підсумкова вистава з'явиться лише на екранах. Хоч він вже мріє побачити вихованців не на екрані, а в студії, карантин показав українцям, що з дому можна працювати не менш ефективно, ніж раніше в офісі. 

Слід зауважити, що післякарантинний світ буде повністю віддаленим. Навіть ті, хто працюють з дому, все одно їздитимуть в офіс хоч і не щодня. Часто команда просто не може обійтися особистих зустрічей взагалі. Онлайн ніколи не замінить людську реальність. “Наше спілкування – це не тільки слова. Міміка, жести, вирази обличчя - це та невербальна комунікація, яку ми зчитуємо несвідомо у реальному житті та трачаємо безслідно в онлайн”, - зауважує  психологиня Богдана Сердюкова. 

Саме тому вже зараз в офісах створюють кімнати, де хоча б раз на тиждень колеги можуть зібратися всі разом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції