На китайську гречку не витратили жодної бюджетної копійки

Уся китайська гречка, яку імпортують в Україну належить не державі, а приватній компанії. З бюджету не витратили на крупу ні копійки.

Уряд не витратив жодної копійки на закупівлю китайської гречки. Її закупили виключно за кошти "Хліб Івестбуду", про це повідомив гендиректор компанії Роберт Бровді.

"Ні уряд, ні держава не здійснювали закупівлю китайської гречки. Ні безпосередньо, ні опосередковано. На закупівлю китайської гречки не передбачалося і не було витрачено жодної копійки бюджетних коштів", - заявив він.

При цьому Бровді наголосив, що у зв'язку з цим не закупівля не потребувала тендерних процедур.

Він також підкреслив, що закупівля китайської гречки є соціальним проектом "Хліб Інвестбуд". За словами Бровді, його компанія уклала угоди на постачання 4 тис. т китайської гречки. До України вже надійшло 816 т, наступний вантаж повинен надійти на початку червня.

"Щодо 20 тис. т, про які згадують ЗМІ, - йдеться про загальний задекларований обсяг. З урахуванням ситуації, що склалася, купувати весь обсяг очевидно не доведеться", - заявив гендиректор "Хліб Інвестбуд".

Крім того, Бровді запевнив, що роздрібні мережі почали реалізацію китайської гречки 10 травня. За його словами, компанія домовилася про реалізацію гречки з торговими мережами "Таврія", "Сільпо", "Віртус" і "АТБ". Нині тривають переговори з торговельними мережами "Фуршет" і "Велика Кишеня".

Раніше Бровді заявляв, що вартість китайської гречки не перевищуватиме 17,99 грн / кг. У той же час, за повідомленнями ЗМІ, 10 травня, у роздрібній мережі "Сільпо" гречку вітчизняного виробника можна було купити за ціною 16,8 грн / кг.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр Микола Азаров нещодавно заявив, що у разі відсутності попиту в українських покупців на китайську гречку, її покладуть до державного резерву.

Як повідомлялося, перша партія крупи із КНР в об'ємі 500 тонн надійшла в Україну 27 квітня.

Читайте також:

Держрезерв відмовився купувати неякісну китайську гречку

У супермаркетах з'являться полиці для вітчизняних товарів

Східна Україна платить за гречку на третину більше, ніж Західна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: