На коливаннях долара банкіри "наварили" 40 млн гривень

Ситуація нагадує осінь 2008 року, коли Нацбанк продавав долари по 7,75 грн, а в обмінниках вони коштували мінімум 8,10 грн.

На недавньому стрибку долара комерційні банки заробили близько 40 млн гривень. В той час, як в обмінниках долари продавали по 8,20 гривень, банки купували їх в НБУ на міжбанку за курсом 7,75.

Як повідомив заступник глави одного великого банку, ситуація нагадує осінь 2008 року, коли Нацбанк продавав долари по 7,75 грн, а в обмінниках їх можна було купити мінімум по 8,10 грн. Мінімальний заробіток фінансової установи на одному доларі складав 35 копійок.

На думку банкіра, НБУ допомагає "обраним" банкам непогано заробити на курсовій різниці. "Обрані" банки можна виявити за допомогою списку фінустанов, що отримали останні 100 мільйонів доларів, які НБУ продав на міжбанку у вівторок.

Завданням НБУ є утримання стабільного курсу національної валюти: продавати іноземну валюту на міжбанку, коли гривня падає, і скуповувати долари та євро, коли гривня зростає. Але останні два тижні Національний банк недостатньо задовольняв запити ринку на міжбанку, що позначилося на курсі національної валюти.

В останній вихід на міжбанк - 28 липня - НБУ продав 100 млн доларів. І що цікаво – найбільшим банкам валюту не продавали. Які саме банки – невідомо, хоча ця інформація не має бути банківською таємницею. За непідтвердженими доки даними, більша частина іноземної валюти була закуплена Актабанком, Партнер-банком, банком "Даніель", і Юнексбанком. Три з них (окрім Партнер-банка) звинувачувалися СБУ в діяльності конвертаційного центру.

Маленькі банки отримали ці 100 млн доларів з однією важливою умовою: усі ці гроші мають бути продані населенню через пункти обміну валют. Проте Нацбанк не вказав, за яким курсом мають бути продані долари. Через це банки і скористалися таким "недоглядом" регулювальника і продавали валюту за курсом 8,10-8,20 гривень за долар. Різниця складала близько 5%.

На 100 млн доларів прибуток банків склав у середньому 40 млн гривень.

Читайте також:

За рік тіньовий сектор економіки України зріс на 20%

Клієнти "Родовід-банку" отримали доступ до своїх вкладів

S&P дало українській економіці позитивний прогноз

Боротьба з кризою обійшлася світу в 11 трильйонів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: