На коливаннях курсу банки збільшили прибутки вдвічі

За два останні літні місяці банки змогли удвічі збільшити свій дохід і заробити мільярд гривень. Цьому сприяли паніка населення та політика НБУ.

Внаслідок ажіотажного попиту на долар з боку населення в липні-серпні банки змогли удвічі збільшити дохід від валютно-обмінних операцій.

Так, в умовах стрімкої девальвації, банк може куплений за 8 гривень долар через тиждень продати і за 8,50, і за 8,70 грн.

За даними НБУ, за 8 місяців поточного року доходи банків від торгових операцій (купівля-продаж валюти і цінних паперів) склали 2,23 млрд 920 млн грн. З цієї суми вітчизняні фінустанови заробили 457 млн грн за липень, і 463 млн грн - за серпень.

Стрімке зростання доходів банків від купівлі-продажу валюти викликане в основному двома чинниками, вважають експерти. По-перше, значним збільшенням попиту на долар з боку населення, що призвело до зростання обсягів продажів валюти. Так, за два місяці українці придбали 4,6 млрд доларів. По-друге, через подорожчання долара в липні-серпні банки змогли більше заробити на курсовій різниці.

Нагадаємо, за липень долар подорожчав на міжбанку на 3,5% - до 8 грн за долар. У серпні тенденція долар зріс ще на 6,2% - до 8,5 грн за долар, населення продовжило активно скуповувати долари і євро. В середу, 16 вересня, вже офіційний курс долара вперше в історії перевищив 8 гривень.

Можна припустити, що найбільші доходи від валютно-обмінних операцій отримали фінустанови, які є основними гравцями наявного валютного ринку. За оцінкою аналітика інвесткомпанії "Трійка Діалог Україна" Євгенія Гребенюка, це найбільші недержавні банки – "Приватбанк", "Райффайзен Банк Україна" і "Укрсиббанк".

Окрім збільшення курсової різниці, додатковий дохід банкам допоміг отримати Нацбанк.

"На початку липня НБУ провів декілька інтервенцій долара без обмежень по курсу, близькому до 7,65 грн за долар, на загальну суму більше 500 млн доларів. Зрештою велику частину цієї валюти банки продали своїм клієнтам дорожче 7,90 грн за долар", – розповів скарбник одного з вітчизняних банків.

Більш того, в серпні регулятор провів експеримент, під час якого продав 262 млн доларів для потреб наявного ринку. Комерційні банки гарантовано заробили на цьому більше 40 мільйонів гривень (банки могли продавати цю валюту на 2% дорожче).

Утім, зростання доходів від торгових операцій не допомогло вітчизняній банківській системі вийти в плюси за підсумками серпня – сукупний збиток українських банків цього місяця склав 2,1 млрд грн.

Найбільш вагомою статтею витрат у фінустанов як і раніше залишаються відрахування в резерви – у серпні вони склали 5,7 млрд грн. Всього ж за перші 8 місяців 2009 року негативний фінансовий результат банків оцінюється у 20,5 млрд грн.

Читайте також:

Офіційний курс долара вперше в історії перевищив 8 гривень

На стрибках курсу спекулянти заробляють десятки мільйонів доларів

Фінансисти: краще б Ющенко пішов на уряд танками

Світова криза відсвяткувала перший ювілей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: