На Нацбанк подали до суду

Малі та середні банки об'єдналися і подали позов проти НБУ, який своєю постановою заборонив банкам мати регулятивний капітал менше за 120 млн гривень.

Асоціація українських банків спільно з групою комерційних банків підготувала та подала до суду позов проти НБУ.

Позовна заява щодо визнання незаконними окремих пунктів постанови Нацбанку від 9 червня №273 розглядатиметься в Окружному суді міста Києва, повідомила прес-служба АУБ.

На думку позивачів, вищезгадана постанова НБУ є дискримінаційною та порушує права середніх та малих банків. Нагадаємо, цим документом Нацбанк зобов'язав банки, які мають регулятивний капітал менший, ніж 120 млн грн, збільшити його до цього розміру до 1 січня 2012 року.

Також НБУ заборонив банкам, у яких розмір регулятивного капіталу менший, ніж 120 млн грн, залучати вклади (депозити) від фізичних осіб більше обсягу залучених вкладів фізичних осіб на дату набрання чинності постанови №273.

"З одного боку держава наголошує на необхідності розвитку малого та середнього бізнесу, а з іншого - Нацбанк постановою №273 стримує розвиток малих та середніх банків. Зрозуміло, що обмеження у ресурсній базі призведе до відповідного обмеження активних операцій, тобто введення "депозитної стелі" означає, по-суті, "кредитну стелю" на період до нарощення регулятивного капіталу до необхідного розміру", - пояснив президент АУБ Олександр Сугоняко.

"І це при тому, що саме малі та середні банки показували приріст кредитування протягом минулого кризового року на відміну від тенденції, що склалася у цілому по системі. Тобто саме ці банки продовжували кредитну підтримку економіки", - наголосив він.

Під зазначеною позовною заявою до суду поставили свої підписи більше 10 банків, інтереси яких зачіпає постанова НБУ. На даний час проходить процес приєднання і інших банків до підписання позову.

Читайте також:

Нацбанк скасував рефінансування банків

Банкіри мають намір добиватися девальвації гривні

Українські банки зменшили збитки на 47%

Казну поповнять на мільярд за рахунок оподаткування депозитів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: