На нафтовому ринку України з'явилася компанія, що діє за схемою 90-х

Нафтовий ринок України сполошила невідома компанія "Лівела", яка не сплачувала мито, акциз та податки, а тому її нафта дешевша на третину.

На ринку нафтопродуктів почався переполох через появу в Україні компанії "Лівела", яка пропонує іншим нафтотрейдерам послуги з пільгового імпорту нафтопродуктів - без сплати мита, акцизу та податків.

Раніше нікому не відома компанія в серпні завезла до України понад п'ять тисяч тонн дизпалива і заощадила при цьому близько 800 тисяч доларів, що пропливли повз державний бюджет.

Схема, за якою діяла компанія, діяла у 90-х. Саме тоді нафтові спритники активно завозили пальне без сплати мита, акцизу та податків. Пільги домагались через суд, користуючись нормою закону 1992 року. Вона гарантувала підприємствам з іноземними інвестиціями незмінність податкових правил, які діяли на той момент. А ні акцизів ні ПДВ тоді просто не існувало. Про сіру схему майже забули, коли її раптом тріумфально повернула "Лівела".

В Україну завезли партію, яка цілком може бути пробною - понад 5 тисяч тонн дизпалива. Перші тонни перетнули кордон 3 серпня. На копії митної декларації видно, що "Лівелі" нарахували і ПДВ, і акциз, а нижче порожня графа означає, що ці платежі не сплачувались. Чиста економія склала третину загальної суми. У документі вказана і підстава 5 судових рішень, які митники позначають відповідним кодом.

Експерт нафтового ринку Сергій Куюн упевнений, що митників хтось переконав заплющити очі.

Держмитслужба та регіональна енергетична митниця, яка оформлювала ввезення, відповіді на це питання поки що не дали.

Від самої фірмі "Лівела", зареєстрованій у Полтаві, знайшовся лише офіс на три столи поруч із шлюбною конторою. Жінки, яких вдалось там застати, кажуть, що вони самі з іншої фірми, а весь персонал компанії - це директор, що тільки зрідка тут з'являється.

Український нафтовий бізнес занепокоєний, адже цінової конкуренції з тими, хто економить третину вартості пального, ніхто не витримає.

"Ми - за однакові умови для всіх учасників ринку. Преференцій до будь-кого з гравців в державі бути не має. Будь-які особливі умови для однієї з компаній значать дірку, з якої може витекти море. В результаті таких пільг, очевидно, може по-різному формуватись ціна на нафтопродукт, що не є чесною конкурентною ринковою ситуацією", - повідомила прес-служба концерну "Галнафтогаз".

Інші нафтотрейдери вичікують реакції уряду. Адже, за їхніми даними, "Лівелу" контролює депутат від партії влади Володимир Зубик, а від того ниточка веде далі вгору. Проте він сам причетність до оборудок з імпортом нафтопродуктів заперечує.

Здавалося б, найбільше у розслідуванні каламутної історії зацікавлені органи, чия турбота - наповнення бюджету. Проте і податківці, і митники, і Мінпаливенерго, почувши про "Лівелу" кажуть, що це не їхнє питання.

Читайте також:

Російські ціни на нафту обвалили економіку Білорусі

Україна суттєво зменшила транзит нафти, а газу - збільшила

Затримано розкрадачів нафти з магістрального трубопроводу

Чавес погрожує припинити експорт нафти до США

ВідеоНа ринку нафтопродуктів переполох

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: