На НБУ подали до суду за обвал гривні

Редактор журналу "Личный счет" судиться з Нацбанком і вимагає відшкодувати йому збиток, що виник через збільшення виплат по валютному кредиту.

У Окружному адміністративному суді Києва почався розгляд позову, в якому міститься вимога фінансової відповідальності Національного банку України за обвал гривні і "курсовий грабіж позичальників і вкладників, що відбувся потім".

Як повідомляється, позивачем виступив головний редактор журналу "Личный счет" Дмитро Гонгальський, який обгрунтував позовну заяву тим, що НБУ не виконав свого конституційного обов'язку, - забезпечення стабільності національної грошової одиниці, і вимагає відшкодувати збиток, що виник через збільшення виплат по валютному (доларовому) кредиту.

Тим часом, інтереси позивача в суді представляє Олександр Туголуков, голова київської колегії адвокатів "Праволад".

Зі свого боку Нацбанк України не погодився з вимогами позивача, порахувавши, що Закон України "Про Національний банк України" не зобов'язує НБУ прив'язувати курс грошової одиниці України до якої-небудь іноземної валюти і жорстко фіксувати його кількісне значення.

"Внаслідок цього Національний банк України не має ніяких зобов'язань щодо встановлення на незмінному рівні офіційного курсу гривни до долара США", - повідомив НБУ в своєму запереченні проти позовної заяви.

Слід зазначити, що сторона, що надалі постраждала від політики регулятора, має намір надати суду додаткові докази бездіяльності і помилкової інформації НБУ, серед яких офіційні заяви перших осіб головного банку країни, і висновки незалежних експертів.

Після цього буде призначено чергове судове засідання, на якому позов розглядатиметься колегією суддів (трьома суддями), що пояснюється важливістю даної справи. Даний розгляд - безпрецедентне в українській судовій практиці.

Як повідомлялося, на думку експертів, Кабінет міністрів у 2010 році буде змушений для наповнення держбюджету знизити курс гривні.

Читайте також:

Експерти: уряд знизить курс гривні, щоб наповнити бюджет

На міжбанку знизився курс долара

В Україні завершилася банківська криза

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: