На початку 2016-го в Україні очікується незначне зростання цін – Мінекономрозвитку

Інфляція за весь 2015 рік склала 43,3%.

2016 рік розпочнеться хоч і не зі значного, але зростання цін.

Такий прогноз озвучили в Міністерстві економічного розвитку та торгівлі.

"На початку 2016 року очікується незначне зростання цін, що буде обумовлено погіршенням інфляційних та девальваційних очікувань через напруження торговельно-економічних відносин з Російською Федерацією, наданням чергового траншу МВФ наприкінці 2015 року (насправді чергові транші Україна може отримати лише наприкінці січня 2016-го. – ред.), загостренням військового протистояння, певним напруженням на валютному ринку. Ризиком пришвидшення інфляційних процесів на початку 2016 року і надалі зберігається потенціал прихованої інфляції в економіці через реалізацію ефекту низького платоспроможного попиту населення (відкладений попит)", – говориться в повідомленні.

Спеціалісти Мінекономрозвитку порахували, що в грудні інфляційні процеси порівняно з попереднім місяцем уповільнилися – інфляція становила 0,7% (у грудні 2014 року ціни зросли на 3%). У цілому за 2015 рік споживчі ціни зросли на 43,3% (у 2014 році – на 24,9%).

У грудні найбільше здорожчали продукти харчування – хліб, хлібобулочні вироби, молоко та молочні продукти, яйця, овочі, цукор.

Стримувальними чинниками зростання цін у грудні у Мінекономрозвитку називають незмінність тарифів на житлово-комунальні послуги, падіння цін на сировинних ринках (нафта та бензин), помірну волатильність гривні (незначна девальвація до долара склала в грудні 0,4%), приплив депозитів у банківську сферу, жорстку фінансову політику, збільшення пропозиції окремих товарів і звуження купівельної спроможності населення (реальна зарплата знизилась на 21,1% за 11 місяців 2015 року до 11 місяців 2014-го).

Нагадаємо, у держбюджеті-2016 заклали зростання мінімальних зарплат та соцвиплат на 12%. На такому ж рівні прогнозують і інфляцію, яка "з'їсть" усі підвищення.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: