На подолання світової економічної кризи піде ще 5 років

ООН прогнозує ріст світової економіки у 2011 році на рівні 3,3%.

Ріст світової економіки цього року складе 3,3%, а в 2012 році прискориться до 3,6%. Про це повідомляється у звіті ООН "Світовий економічний стан і перспективи в 2011 році" (World Economic Situation and Prospects, WESP).

У січневому варіанті звіту ООН прогнозувала підйом світового ВВП на 3,1% в 2011 році і на 3,5% в 2012 році. За оцінками ООН, в 2010 році ВВП світу зріс на 3,6%.

При поточних темпах економічного зростання буде потрібно ще 4-5 років, перш ніж безробіття в розвинених країнах знизиться до докризового рівня.

За словами директора аналітичного підрозділу департаменту ООН з економічних і соціальних питань Роба Воса, джерелом слабкості є розвинені країни.

У США експерти очікують продовження відновлення при зростанні ВВП у 2,6% в 2011 році і 2,8% в 2012 році, чого абсолютно недостатньо для подолання кризи зайнятості. Також значно був знижений прогноз для Японії в результаті наслідків березневого землетрусу. Через стихію зростання японської економіки становитиме лише 0,7% в 2011 році і досягне 2,8% в 2012 році.

Економічне зростання в країнах єврозони цього року в середньому становитиме 1,6%, причому Німеччині, можливо, вдасться досягти 2,9-процентного підйому. В інших країнах, таких як Греція, Іспанія, Португалія та Ірландія, де сталася сильна боргова криза, будуть спостерігатися спад або вкрай низькі темпи економічного зростання.

Підйом економіки країн, що розвиваються, сповільниться в середньому до 6% в 2011-2012 роках проти 7,1% в 2010 році. Зокрема, більш помірним буде зростання ВВП Китаю та Індії.

У свою чергу у Міжнародному валютному фонді (МВФ), вважають, що зростання світового реального ВВП цього року і наступного становитиме близько 4,5%.

Очікується, що в країнах з ринком, що формується, і країнах, що розвиваються, економічне зростання - на рівні 6,5% - значно випереджатиме мляві темпи зростання ВВП країн з розвиненою економікою на рівні 2,5%.

Читайте також:

У Франції відкривається саміт "Великої вісімки"

Найближчими роками світова економіка переживе спад

МВФ прогнозує ЄС фінансову кризу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: