На Полтавщині маловідома компанія підозріло дешево отримала потужне газове родовище

На Полтавщині маловідома компанія підозріло дешево отримала потужне газове родовище

Фото: ТСН

Справу вже досліджують у Генеральній прокуратурі.

Родовище блакитного палива вартістю понад 40 мільйонів гривень маловідома приватна компанія отримала щонайменше вдесятеро дешевше, ніж належить за ринковими цінами. Так вважають в "Укрнафті" та в судах оскаржують це рішення, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Свистунівсько-Червонолуцьке родовище опинилося в центрі уваги після того, як навесні минулого року Державна служба геології та надр уклала із новоствореною компанією договір на право користування – і без жодного конкурсу. Юристи Держгеонадр переконані, що мали на це право. "У нас є два способи: у результаті проведення аукціонів і в разі проводення апробації та затвердження запасів", - каже Світлана Шаповал.

Долю газового родовища на Полтавщині вирішують у судах

Долю газового родовища на Полтавщині вирішують у судах

Якраз до величини запасів родовища мають величезні питання в компанії "Укрнафта", де підозрюють викривлення даних і порушеннях закону під час видачи дозволів. Родовищем "Укрнафта" користувалась 10 років – проводила геологічні розвідки, бурила свердловини, а коли термін спецдозволу сплив, подала нову заявку до Держгеонадр. "Наша компанія мала б мати пріоритет в наданні даного дозволу", -вважає представник "Полтаванафтогаз" Андрій Максимов.

Однак заявку відхили нібито через те, що обласна рада не надала нафтовикам дозволу на користування надрами. Причиною ж відмови в облраді називають те, що державна компанія відмовилася платити до місцевого бюджету додаткові гроші, тоді як маловідома "Аркона Газ-Енергія" це зробила – сплатила 5% понад вартості ренти до бюджету. Нафтовики ж кажуть, що справжні проблеми почалися, вже коли Державна служба геології та надр України продала спецдозвіл – на 20 років надри віддали менш, ніж за 4 мільйони гривень, хоча це родовище мало б коштувати удесятеро разів більше, а саме 47 млн гривень.

"Укрнафта" оперує даними геологічної розвідки та пояснює, що "Аркона Газ-Енергія" використала при оформленні дані 1994 року, тоді як свіжі дані відчутно різняться, а належних досліджень претендент на землю не проводив. Адвокати державної служби геології та надр пояснити цифри не забажали, як і в прес-службі установи. Уникають спілкування із журналістами і представники "Аркона Газ-Енергія", юристи котрої у суді теж не змогли детально пояснити, як рахували запаси блакитного палива, та відбулися формальними фразами. "Повний перелік документів було підготовлено відповідно до пункту 615", - пояснив Олексій Дебельченко.

В "Укрнафті" посилаються на дані журналістських розслідувань про те, що до "Аркона Газ-Енергія" можуть бути причетні люди із оточення президента, тому просять правоохоронців перевірити, чи не вплинуло це на підписання договору. Зокрема, називають прізвище члена Вищої ради правосуддя Олексія Маловацького та його близьких. Сам він будь-який зв’язок із компанією заперечує. Відкинули причетність до компаній в Адміністрації Президента, але до ГПУ уже звернувся народний депутат Віталій Купрій, аби там перевірили озвучену журналістами інформацію. Генпрокуратура ж іще раніше почала розслідування щодо заниження суми ренти. 

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація