Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
На ремонт та будівництво доріг запланували спрямувати рекордні 322 мільярди гривень

Державна концепція розрахована на п'ять років.

Протягом 2018-2022 років на ремонт старих та будівництво нових доріг в Україні орієнтовно спрямують 322 млрд 575 млн грн. більшу половину з цих коштів - 176 млрд грн – запланують виділити з бюджету.

Це передбачено 5-річною концепцією Державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування, яку сьогодні, 11 січня, затвердив уряд на своєму засіданні. Про це пише "Інтерфакс-Україна".

Документ передбачає створення сучасної мережі автодоріг, яка дозволить збільшити обсяг перевезень і поліпшити інвестиційний клімат, забезпечити ефективність транспортних послуг.

Також хочуть відновлювати та розвивати мережі доріг за маршрутним принципом, наприклад, із Заходу на Схід, завершать будівництва об'єктів високого рівня готовності, поетапно введуть довгострокові контракти, активізують співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями для залучення коштів, створять умови для залучення інвесторів, впровадять геоінформаційну систему управління дорогами тощо.

Загалом, хочуть поліпшити стан 9,1 тис. км доріг, збудувати чи провести реконструкцію 1 тис. км доріг. Також очікується надходження додаткових коштів від транзитних автомобільних перевезень, широке використання експортного та логістичного потенціалу, зниження собівартості перевезень.

Розрахункова потреба в трудових ресурсах для виконання програми становить близько 55 тисяч робочих місць.

Фінансувати програму будуть за рахунок коштів державного бюджету, залучення кредитів від міжнародних фінансових організацій та інших компаній.

Нагадаємо, в Україні від 1 січня почав діяти Дорожній фонд, а за ремонт місцевих доріг відтепер відповідають місцеві органи влади.

Залиште свій коментар

Вибір редакції