На ринку нерухомості починається мертвий сезон

Активна торгівля квадратними метрами розпочнеться тільки в березні. Прогнозувати ціни експерти відмовляються.

Перед Новим роком в Україні починається мертвий сезон на ринку нерухомості. За традицією, взимку люди найменше купують та продають житло, активна торгівля знову почнеться лише в березні.

А цього року ситуацію ускладнюють вибори, криза та коливання курсу долара. Три складові, здатні як понизити, так і підняти вартість житла. Поки що ціна на житло падає.

Втім, купівельна спроможність людей ще нижча. Пожвавлення на ринку очікують лише після "зимової сплячки". Але прогнозувати ціни експерти на беруться.

Наразі в Києві середня ціна за метр квадратний становить 1600 доларів. У Харкові середній діапазон – близько 900 доларів, причому однокімнатне помешкання у спальному районі Харкова за останні півроку додало в ціні 5 тисяч доларів.

Вартість житла у Донецьку сягнула "цінового дна". В центрі житло коштує від 1150 доларів за квадратний метр у новобудові, причому це ціна без ремонту. У старому житловому фонді можна орієнтуватися на менш ніж тисячі доларів.

У Львові зростання ринку було у травні-червні – підвищення цін зафіксували на рівні 4-5%. Відтоді усе стоїть. Ціна за квадратний метр у "західній столиці" становить близько тисячі доларів, якщо житло елітне - приблизно 1700-1750 доларів.

Як і де можна купити дешеве житло - дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Банкам знову дозволили забирати в боржників квартири

Квартири у Києві подешевшали на 50%

В Україні замість "хрущовок" збудують "економки"

У Києві на кожного квартиронаймача припадає 6-7 квартир

ВідеоДе житло дешевше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: