На розмовах про замороження видобутку нафти Росія заробила 6 мільярдів доларів – Bloomberg

Протягом року нафта здорожчала на 17 доларів.

Від початку 2016 року Росія на здорожчанні нафти, викликаному періодичними переговорами з ОПЕК про замороження видобутку "чорного золота", заробила додатково 400 млрд рублів (6 млрд доларів).

Такі дані наводить агентство Bloomberg із посиланням на джерела в уряді РФ.

Ще в січні цього року нафта на світовому ринку коштувала 27 доларів за барель. Розмови про переговори стимулювали зростання цін. Тож середньорічний показник зріс на 17 доларів – до 44 доларів. Саме це зростання в поєднанні з доходами від російського виробництва забезпечило збільшення доходів Росії на 400 млрд – до 700 млрд рублів.

У січні-жовтні 2016 року 26% надходжень до бюджету РФ склали саме податки на видобуток мита на експорт нафти. У грошах це 2,7 трильйона рублів.

Нагадаємо, Росія та ОПЕК провели переговори про замороження нафти в квітні, але так ні до чого не домовилися. У ЗМІ постійно з'являлися повідомлення, що ось-ось домовляться. Наступні переговори запланували на 30 листопада в столиці Австрії Відні.

ОПЕК – організація країн-експортерів нафти. До неї входять 12 країн, чиї економіки суттєво залежать від експорту "чорного золота": Алжир, Ангола, Еквадор, Іран, Ірак, Кувейт, Лівія, Нігерія, Катар, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Венесуела.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: