На розвинуті країни чекає найбільший спад за 30 років

Організація економічної співпраці та розвитку заявляє, що розвинуті країни переживають найбільший спад з початку 1980-х років.

У своєму останньому звіті провідна економічна група заявила, що внутрішній валовий продукт держав, які входять до неї, скоротиться в середньому на 0,4% наступного року. 

За даними організації, очікується значний зріст безробіття. З найбільшими труднощами, за прогнозом, зіткнуться Великобританія, Угорщина та Туреччина.

На частку країн, які входять до Організації економічної співпраці та розвитку, припадає близько 60% світового ВВП. Організація економічної співпраці та розвитку була створена в 1961 році. ОЕСР ставить за мету посилювати економіку країн-членів, щоб зробити її більш ефективною, просувати ринкову економіку, розвивати вільні обміни, сприяти зростанню як індустріально розвинутим країнам, так і тим, що розвиваються.

Організація на даний час об'єднує 30 країн-членів і надає урядам цих країн рекомендації з вивчення, розробки та поліпшення соціально-економічної політики.

Зі свого боку, головний економіст Міжнародного валютного фонду Олів'є Бланшар заявив, що пік нинішньої фінансової кризи ще не пройдений, вона і пов'язані з нею проблеми "можуть ще підсилитися". При цьому поліпшення ситуації не наступить раніше 2010 року.

Відповідно до прогнозу МВФ, економічне зростання "відновиться" лише в 2010 році, а ситуація у світовій економіці "у цілому ввійде в норму" в 2011 р. Бланшар також попередив, що МВФ не зможе в найближчі місяці надати необхідну підтримку всім країнам, що розвиваються, тому що не має для цього достатніх фінансових ресурсів. 

Щодо заходів, які уряди різних країн повинні вжити для протидії нинішній кризі, головний економіст МВФ назвав зниження центробанками облікових банківських ставок.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: