На саміті "великої двадцятки" вирішили жорсткіше контролювати ринки (відео)

Лідери 20 промислових країн світу домовилися реформувати міжнародну фінансову систему, щоб уникнути повторення нинішньої кризи.

Докладніше про саміт - на відео.


Оглядачі говорять про символічне рішення, яке ще треба наповнити змістом.

На саміті у Вашингтоні в суботу лідери 20 провідних промислових країн світу домовилися про детальний план дій. Світова фінансова система має стати прозорішою та краще контролюватися міжнародними інституціями, такими як МВФ і Світовий банк. Узгоджений план має почати діяти навесні 2009.  

Великої гармонії на саміті не було. Американський президент Джордж Буш виступив проти занадто сильного, на його думку, контролю над ринками. Натомість його французький колега Ніколя Саркозі із захватом говорив про нову еру "глобального регулювання". Але на тлі падіння курсів акцій на світових біржах та продовження економічної кризи політикам не залишилося часу на суперечки, потрібен був компроміс, сигнал, який би повернув довіру до світової фінансової системи.  

Очевидно, це вдалося, коментують оглядачі німецького інформаційного агентства ДПА. Жодний фінансовий ринок і жоден учасник фінансових операцій в майбутньому не залишиться без уваги контрольних інстанцій. Суворий контроль за спекуляціями на ринках має убезпечити від колапсу на кшталт того, який відбувся з ринком нерухомості в США. 

Тепер експертні групи повинні наповнити життям гучні обіцянки політиків. Багато часу в них не буде. Вже у квітні світові лідери зберуться знову, очевидно в Лондоні, щоб підписати каталог конкретних заходів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: