На стрибках курсу спекулянти заробляють десятки мільйонів доларів

Коливання валюти вигідні банкірам, які мають з цього надприбуток. А в останньому обвалі гривні економісти вбачають політичний інтерес.

Щотижня на коливаннях української валюти спекулянти заробляють десятки мільйонів доларів.

Ігри з валютою, коли купуєш дешевше, а продаєш дорожче, надприбуткові. Банкіри на таких оборудках заробили цього року вже три мільярди гривень. Бо лише за два останні місяці долар подорожчав на двадцять відсотків.

Знецінення гривні на руку й вітчизняним експортерам. Власну продукцію вони збувають за валюту. Тому разом із курсовими стрибками зростають і їх прибутки.

Але в останньому обвалі гривні економісти вбачають усе ж таки суттєвий політичний інтерес: олігархи віддають гроші політикам на фінансування виборчої кампанії.

В кулуарах кажуть, що поки партійні засіки не наповняться, активних дій щодо зміцнення національної валюти не буде. А це, з чуток, трапиться не раніше жовтня.

Депутати стверджують, що за промисловими гігантами та банками стоїть великий бізнес. Утім, як говорять БЮТівці, заробляють олігархи не тільки для себе - основні спонсори кандидатів у президенти як правило потужні бізнесмени. Водночас в інших політичних силах прямого зв'язку між стрибками долара і виборами не вбачають. Мовляв, БЮТівці в такий спосіб прикривають невдалу економічну політику.

Дізнайтеся більше про замкнену схему валютних оборудок з відеосюжету ТСН.

Читайте також:

Офіційний курс гривні досяг історичного мінімуму

Уряд: гривню обвалили спекулянти

Восени долар підскочить до 10 гривень

Паніка населення добиває курс гривні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: